Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Şırnak’ta maden ocağındaki göçük

Şırnak’ta maden ocağındaki göçük

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, Şırnak’ta yaşanan maden faciasında hala bir işçinin kayıp olduğunu belirterek, "her ihtimale karşı da tahlisiye ekiplerimiz hazır bekliyor" dedi.


Şırnak’ta bugün kömür madeninde meydana gelen göçükte ilk belirlemelere göre 6 işçi hayatını kaybetmiş, 1 işçi yaralı kurtarılmış, 1 işçinin de kayıp olduğu bildirilmişti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca yapılan açıklamada ocağın ruhsatının bulunmadığı açıklandı.
GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, Zonguldak’ın da madenle var olduğunu ifade ederek, iş sağlığı ve iş güvenliği konularına dikkat çekti. Demirci, halen bir işçinin kayıp olduğunu belirterek, Türkiye Taşkömürü Kurumu’na ait tahlisiye ekiplerinin hazırda beklediğini ifade etti. Demirci, şunları söyledi:
“Zonguldak’ta savunduğumuz konulardan birisi budur. Her zaman dediğimiz gibi iş güvenliği konusunda yaşanan süreç bu tür işletmelerde çıkıyor. Kaçak ocaklarda kar amaçlı olduğu için maalesef iş güvenliği ve iş sağlığı konusunda gerekli tedbirler alınamıyor. Bu konularda maalesef bizler sendika olarak her zaman gerekli mercilere dile getiriyoruz. Bizim de Zonguldak’taki tahlisiye ekiplerimiz teyakkuzda bekliyor. Orası açık işletme ve toprak kayması meydana gelmiş. Her ihtimale karşı da tahlisiye ekiplerimiz hazır bekliyor. Biz de olayda yaşanan madenci arkadaşlarımızın yakınlarına başsağlığı diliyoruz, madencilerimize de Allah’tan rahmet diliyoruz. İnşallah kısa sürede kayıp olan madenci arkadaşımız da sağ salim kurtulur ümidiyle bizler de Zonguldak’tan gelişmeleri takip ediyoruz.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

gülücük3
kızgın1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo