Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ŞİRKETLEŞME… KURUMSALLAŞMA…

ŞİRKETLEŞME… KURUMSALLAŞMA…

Karadeniz Ereğli TSO tarafından üyelerini çeşitli konularda bilgilendirmek amacıyla düzenlenen eğitim toplantılarına, TSO hizmet binasında gerçekleştirilen konferansla devam edildi.


Zonguldak’ın Ereğli ilçesine gelen Ankara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Selim Soydemir, Ereğli Ticaret Odası’nda (TSO) ’Şirketleşme ve Kurumsallaşma’ konulu konferans verdi.
TSO Başkan Vekili Sertan Yalçın, açılış konuşmasında,  Oda olarak göreve geldikleri 2013 yılından bu yana üyelerine yönelik eğitimlere devam ettiklerini belirterek, şöyle dedi:
“Oda olarak en önemli görevlerimizden birisi de üyelerimizi eğitmek; ihtiyaç duydukları, eksiklikleri olduğu konularda onları bilgilendirmektir.  Yolda sokakta çıktığımız zaman TSO’nun bu tür konularda eksik kaldığı ve eğitim vermediği söyleniyor. Ama şuanda da görüldüğü gibi biz bu eğitimleri gerçekleştiriyoruz, bin 700 tane üyemize bire bir mesajla da duyuruyoruz. Katılım konusuna geldiğimiz zaman maalesef katılımın az olduğunu görüyoruz. Ama yola sokağa çıktığımız zamanda eleştiriliyoruz.”
Kurumsallaşabilmek…
Selim Soydemir ise slayt gösterisi eşliğinde yaptığı sunumunda şirketleşme, kurum ve kurumsallaşma kavramlarının tanımını yaptı. Soydemir; kurumsallaşabilmek için şirketlerin ’muhasebe ve finansmana hakim olma’, ’patronların günlük işlerle değil stratejik işlerle uğraşması’, ’sorumlulukların iyi tanımlanması’, ’kural ve ilkeleri sadece çalışanlar için değil herkes için geçerli olması’, ’aile ve şirket işlerini birbirinden ayırmak’ ve ’profesyonelliğin, duyguların önüne geçmesi’ koşullarını sağlaması gerektiğini belirtti.

Konferansı TSO Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Çivici ve Mehmet Alim ile az sayıdaki Oda üyesi takip etti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın