Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

SİNEMANIN DAHİSİ OLARAK GÖSTERİLEN TAHA ULUKAYA, EREĞLİ FM’DE OLACAK!!!

SİNEMANIN DAHİSİ OLARAK GÖSTERİLEN TAHA ULUKAYA, EREĞLİ FM’DE OLACAK!!!

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Özel kanalda katıldığı kısa film yarışmasında birinci olarak sanat dünyasına atım atan, bu yarışmadan kazandığı para ile de  Amerika Miami’de ödül almaya kadar giden yolda emin adımlarla ilerleyen Karadeniz Ereğli doğumlu Taha Ulukaya, Ereğli FM’den gazeteci Şafak Negüzel’e konuşacak.

Kariyerine amatör tiyatroyla başlayan, sonraki yıllarda BKM tiyatroda görevler alan, Ezel dizisinde senarist asistanlığı gibi türevleri olan görevlerde aktif rol alan Taha Ulukaya, şuan film ve dizi üzerine kurduğu bir Youtube kanalı ile kariyerini sürdürüyor.
2018 Haziran’ın da ise sinemalarda gösterilen kısa adı B.O.K olan Bir O Kalmıştı filmini yazan ve aynı zamanda filmde de oynayan Taha Ulukaya, düşük bütçe ile başarılı film yapılabileceğini sektöre ispatlamış oldu. Film, sinema salonlarının ardından özel kanalarda da izletilmiş, özellikle Zonguldak bölgesi filmi çok beğenmişti. Filmin hastane de geçen bir sahnesinde “Kaptaş Türküsü” çalınmış, türküye birde mini klip çekilmişti.  

KISA ZAMANDA ÖDÜLLERİ TOPLADI
Kurduğu Youtube kanalında çalışmalarını sündüren Ulukaya, “İz Filmi” ve internet dizisi “Hile” ile de önemli sayıdaki takipçiye ulaştı.  Bazı kesimlerce sinemanın dahi olarak gösterilen 33 yaşındaki Taha Ulukaya, 2011 de Atv de "Çek Bakalım" yarışmasında çektiği kısa film ile birinci oldu.
İstanbul Uluslararası Film Festivalinde, özel juri ödülünü aldı. Ukrayna Uluslararası Film Festivalinde, finalist (İz Filmi) oldu. Miami, Seul, Copenhag Web Dizi Festivallerinde çeşitli ödüller (Hile Dizisi) aldı.

EREĞLİ İLE İLGİLİ PROJELERİ VAR!!
Memleketi Karadeniz Ereğli’ye asistanı ile birlikte gelen Taha Ulukaya, Ereğli için projelerinin olduğunu söyledi.
Yakın bir zamanda ilçede sanatsal faaliyetler yürüteceğini, ünü Dünya’ya ulaşan yüzlerce Youtuber’u Ereğli’ye getireceğini belirten Ulukaya, 91.7 frekansında yayın yapan Ereğli FM gelerek Gazeteci Şafak Negüzel’e konuşacak.
Teknik masada ise Gülçin Acaroğlu Demir’in olacağı ‘özel program’ 15.00’da başlayacak. Sosyal medya platformlarında canlı yayınlanacak programı takip etmenizi tavsiye ederiz.   

B.O.K filmini izlemek için:

https://www.youtube.com/watch?v=fn9hc-dgj-c&t=3888s

 

Hile Dizisi fragmanı:

https://www.youtube.com/watch?v=Q-mHqmWaQ-k&t=37s

 

Fox Dream Tv'de

https://www.youtube.com/watch?v=qKh_hMltiFQ&t=334s

Filmin hastane de geçen bir sahnesinde “Kaptaş Türküsü” çalınmış, türküye birde mini klip çekilmişti.  
İŞTE O SAHNE...

SİNEMANIN DAHİSİ OLARAK GÖSTERİLEN TAHA ULUKAYA, EREĞLİ FM’DE OLACAK!!!

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

gülücük6
hayran3
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo