Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Selden zarar gören Güneşli köyü yardım bekliyor

Selden zarar gören Güneşli köyü yardım bekliyor

Zonguldak ili Ereğli ilçesi Güneşli köyünde yaşayanların, geçtiğimiz hafta yaşanan selde zarar gören bir cami ve iki ev için yardım bekledikleri bildirildi.


Edinilen bilgiye göre, Ereğli-Devrek arası 25’inci kilometrede bulunan “Çaylıoğlu” olarak ta bilinen Güneşli köyünde, köy camisi ve Dursun Sevim ile Sultan Kayacan’a ait iki ev kullanılamaz hale geldi.
Selden dolayı kapanan köy yolu, İl Özel İdare ekipleri tarafından yapılan çalışma ile yeniden trafiğe açıldı.
AFAD ekipleri de köye gelerek zarar tespiti yaparken, köye şu ana kadar hiçbir yardımın ulaşmadığı iddia edildi. İbadete kapalı haldeki caminin köy sakinlerince eksiklerinin tamamlamaya çalışıldığı öne sürüldü.
Hazar gören evlerin sahipleri Dursun Sevim ile Sultan Kayacan’ın ise bir haftadır komşularında ya da akrabalarında kaldığı ifade edildi. Evlerinin içerisi tamamen çamur dolan iki aile, yetkililerden gelecek yardımı bekliyor. 
HAYVAN LEŞLERİ… KOKU…
Çaylıoğlu ve Civar Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Fikri Kayacan, gazetecilere açıklamasında, selden dolayı yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için gerekli adımların atılmasını isteyerek şunları söyledi:
"3 tane evin alt katını su bastı ve iki ev tamamen kullanılamaz hale geldi. Ahırlar, kümesler ve arı kovanlarında ciddi zararlar meydana geldi. Fındık tarlaları sele gitti. Köyümüzün camisi de yine aynı şekilde sel suları altında kaldı ve kullanılamaz hale geldi.
Güneşli köyünde çok büyük mağduriyetler yaşanıyor. Selden dolayı gelen hayvan leşleri ve çöpler havaların ısınması ile birlikte kokuya neden oluyor. Kokudan köye girilmiyor ve bu durum ciddi hastalıklara sebep olabilir. Bizler bölge halkı olarak milletvekillerinin, valimizin, kaymakamımızın, müftümüzün yaşadığımız felaketi görmelerini istiyoruz. Gelsinler bir baksınlar ne halde olduğumuza. Yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için çalışma yapmalarını istiyoruz.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın8
üzgün5
gülücük0
hayran0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın