Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Şehit eşi 27 yıldır sıvasız evde yaşıyor

Şehit eşi 27 yıldır sıvasız evde yaşıyor

Devlet’ten istediler olmadı… Şehidin evindeki tadilatı gaziler yapacak..!


Şehit eşinin, Karabük’te dışı sıvasız ve bakımsız evde yaşadığı bildirildi.
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Karabük Şubesi üyeleri, 14 Eylül 1990’da Şırnak’ın Uludere kırsalında terör örgütü tarafından 21 yaşında şehit edilen Cafer Demirhan’ın anısı için eşi Hatice Demirhan’ı Namık Kemal Mahallesi’ndeki 2 katlı evinde ziyaret etti.
Başkan Sabri Özer, 1993 yılında faizsiz konut kredisi ile alınan evin çok eksikliklerinin olduğunu söyledi. Özer, evde yaptıkları inceleme sonrası, kendi imkanları ile evi daha yaşanabilir hale getirmek için mücadele edeceklerini belirterek şöyle dedi:
“Evin salon kısmında ve iç duvarlarında sıva ve boya var. Balkonları yok. Işıkları yanmıyor, kapıları bile yok. Mutfak bile hijyen olması gerekirken bunlar yok. Burada bir şehidimizin eşi çocuğunu bu evde okutarak tüm varlığını aktarmış. Kendisi de elinde imkanı olsa evinin içine harcamak ister ve rahat oturmak ister. Devletimizi kınamıyoruz, yaptığı büyük veli nimetler var. Kanunlar var, onlardan yararlanıyor ve maaşlarını alıyorlar ama belirli bir noktadan sonra tıkanıyorlar. Gaziler günü dolayısıyla bu durumdan çok rahatsız olduk. Malül gaziler olarak bizim de yanımızda şehitler oldu. Bizler de geride bıraktığımız ve bırakacağımız çocukların bu duruma düşmesini asla istemeyiz. Bizim derneğimizin asıl amacı da bu. Devlet ile buradaki şehit yakınları ve gaziler arasında bağ oluşturmaktır. Devletimizin bazen uzanamadığı ele biz de aracılık etmek istedik. Burada malül gaziler olarak evinin iç sıvasını, kapılarını yaptıracağız. Elimizden gelen ne varsa ne gayret varsa, gerekse kendimiz çalışarak buranın daha yaşanılır duruma getirmek için çalışacağız. Şehit eşimizin bazen evine icra geldi, maaşına haciz geldi. Bizler müdahale etmeye çalıştık. Kendisi hayat mücadelesi verdi ve biz ona ayaktaki dik duruşundan dolayı teşekkür ediyoruz.”
Törene katılmadılar!
Özer, daha önce birkaç kez gerekli müracaatları yaptıklarını ancak sık sık bürokrat ve valiler değişince istediklerinde sonuçları alamadıklarını anlatarak, “biz de devletimizin eksikliğini gidermek için gaziler gününde böyle bir talebimiz oldu. Bu günümüzü bu yıl kutlamayı düşünmüyoruz. Bu tepki değildir ama bu kendi içimizdeki hüzündür. Bu dernek olarak aldığımız ortak bir karardır. Biz onurumuzla, gururumuzla yaşamanın, mücadele etmenin peşindeyiz. Burada da hafif bir onursuzluk varsa, kendi içimizde küçükte olsa protesto eder gibiyiz” sözleriyle konuştu.
Dernek üyeleri, 19 Eylül’de gerçekleştirilen törene katılmadıkları kaydedildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün5
kızgın4
gülücük0
hayran0
şaşkın0
Serkan Cemre Arda

21 Eylül 2017 - 09:33

Lafa gelince atıp tutan belediye başkanı ve akp yapsin 27 yıl geçmiş vatan için can veren şehit lerimize sayıp cikmayanlara yaziklar olsun hep cebe olmaz birazda vatandasi düşünün

Kadir Kızılkaya

20 Eylül 2017 - 23:00

Yazıklar olsun.rn Vatana millete ihanet çukurları kazanların yerini yurdunu yeniden yapıp ihya ettiler vatan için canını vermiş sehit in ailesini evini suva dahi yapmıyorlar.

Celal Ülker

20 Eylül 2017 - 17:24

Suriyeli arap olsa veya vatan haini olsa çoktan yaparlardı.

Yorum Yazın

Canlı Radyo