Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

SATRANÇ USTASI EREĞLİ’YE GELDİ

SATRANÇ USTASI EREĞLİ’YE GELDİ

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI- SPOR...


Zonguldak’ın Ereğli ilçesine gelen Türkiye Satranç Federasyonu Milli Takım Altyapı Antrenörü Serkan Yeke, yazdığı ‘Herkes İçin Satranç’ adlı kitabını imzaladı.
Kısa adı ESEM olan Ereğli Satranç Eğitim Merkezi’nin organize ettiği etkinlik için ilçeye gelen Yeke, Özdemir Park AVM zemin katta gazetecilere yaptığı açıklamada, 29 Haziran’da Polonya’da Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası düzenlendiğini söyledi. Bu şampiyonaya katılacak olan Ereğlili sporcu Serhan Berat Özdemir’in antrenörlüğünü yaptığı belirten Yeke, şöyle dedi:
“Türkiye’nin birçok yerinden satrançta belli bir seviyeye gelmiş çocukların katılabileceği turnuvalara eşlik ediyoruz. ESEM ailesinden de bu turnuvalara katılmış başarılı sporcular var. Mesela Serhat Berat Özdemir var. Onunla milli takım kampında ben ilgileniyorum. Bu tür etkinlikler, çocuklarımızın satranç sporunu sevmesine de vesile oluyor.”
Yeke, ‘Herkes İçin Satranç’ adlı kitabı da dileyen satranç sporcuları için imzaladı. Yeke ayrıca çeşitli yaşlardaki 30 satranç sporcusuyla aynı anda Simültane Gösteri de yaptı.

ÖZDEMİR: AMAÇ MİLLİ TAKIM
ESEM Kurucusu Nalan Özdemir de, amaçlarının milli takılma sporcu yetiştirmek olduğunu ifade ederek şu sözlerle konuştu:
“Satranç severlerle büyük ustalarımızı tanıştırmak adına, bu etkinliklerimizi sık sık düzenleyeceğiz. Amacımız, milli takım düzeyinde oyuncular yetiştirmektir. Bunu 5 yıldır çok güzel bir şekilde yaptığımıza inanıyoruz. Artık meyvelerini toplayarak milli takıma 2 sporcumuzu soktuk. Bundan sonda ESEM adına güzel etkinliklerde buluşmak istiyoruz.”
Yeni dönem kayıtlar ile kamp dönemi kayıtların başladığını sözlerine ekledi.  

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran3
gülücük1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın