Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ARTIK KENDİ BİNASINDA…

ARTIK KENDİ BİNASINDA…

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, Final Eğitim Kurumları bünyesindeki, Final Akademi Ortaokulu’nun, 2018-2019 Eğitim - Öğretim döneminde kendi binasında hizmete vereceği bildirildi.
Final Eğitim Kurumları Yönetim Temsilcisi Recep Vural, gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni eğitim öğretim dönemi için Kavaklık Mahallesi Akmanoğlu Raşit Sokak’taki okul binasında tadilat çalışmalarının tamamlanma aşamasına geldiğini söyledi.
Vural, 3 bin 500 metrekare alan üzerine 5’er katlı birleşik 2 binadan oluşan okulun, içinde kapalı spor salonu yer alan sosyal tesislerinin de bulunduğunu belirterek, “21 derslik bulunan okulumuzda 5-6-7 ve 8. Sınıf (Ortaokul) öğrencilerimiz eğitim ve öğretimlerini alacaklar. Öğrencilerimizin okul öğrenimlerinin yanı sıra sınav eğitimi de alabilecekleri okulumuzda, ücretleri de olabildiğince makul seviyede tuttuk. ‘Her öğrencinin özel okulda okuyabilmesi’ düşüncesinden yola çıkan kurumumuz, koşulları da ailelerin ekonomik koşullarına uygun şekilde belirledik.

Final Eğitim Kurumlarında, 2018-2019 Orta Eğitim Öğretim dönemi kayıtlarımız, Müftü Mahallesi İbrahim Efe Caddesi’ndeki Final Lisesi binasında devam ediyor.”

İŞTE FİNAL FARKINDAN BAZILARI
-Final Akademi Ortaokullarında öğrenciler her zaman öğretmenleri, rehberleri, yöneticileri ve çalışanlarının güler yüzü ile karşılanır. Dersleriyle ilgili her konuda branş öğretmenlerinden, rehber öğretmenlerinden yardım alabilir. Öğretimle ilgili her öneriyi yönetimle paylaşırlar.

-Dersler, öğrencilerimize sunulan program dahilinde, düzenli, sistemli ve zengin içerikle öğretilir. Derslerin her dakikasına öğrencilerin aktif katılımı sağlanır.

-Dersler, öğrencilerin bilgi düzeyine uygun sınıflarda, uyum sorunu yaşamadan, üst düzey verimlilikle işlenir.

-Final Akademi Okullarında müfredatın detaylı olarak işlenebilmesi ve tam öğrenmenin gerçekleşmesi için ders saatleri arttırılmıştır. Bu sayede öğrenci her sorunun cevabını ve farklı çözüm yollarını ders içinde öğrenir.

-Öğretmen kadrosu müfredata hakim, sınavlara hazırlıkta deneyimli, dinamik, usta öğreticilerden oluşur. Zira öğretmen anlatmayı değil, öğretmeyi esas alır.

-Öğrencilerin sosyal, sanatsal ve sportif etkinlikleri için uygulama derslikleri oluşturulmuştur. Öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde sinema, tiyatro, konser, dans gösterileri, halk oyunları, yazar ve sanatçılarla imza günü buluşması gibi birçok etkinliğe katılır.

-Öğrencilere ihtiyaç duydukları konular her gün yapılan ek derslerle tekrar öğretilir. Ek derslerde öğretilecek konular öğrencilerin isteği doğrultusunda belirlenir. Öğrencilerin çalışıp, uğraşıp çözemedikleri sorular, sor uçözüm saatlerinde öğretmenlerle birlikte çözülür.

-Yabancı dil öğrenimi, anadili öğrenimi ile aynı esaslara dayandırılarak yapılan Final Akademi Ortaokullarından bu doğrultuda doğal bir öğrenme ortamının yaratılmasına büyük özen gösterilir.

-Çocuklarımızın geleceğe en iyi şekilde hazırlanabilmeleri için, günün teknolojik gelişmeleri, koşulları en ince ayrıntılarına kadar detaylandırılan okulumuza ulaşım da toplu taşıma araçları ve servisleri ile sağlanır.

(KAYNAK: HAKİMİYET)

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
şaşkın1
hayran0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın