Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

SAKAL-I ŞERİF ZİYARETE AÇILDI

SAKAL-I ŞERİF ZİYARETE AÇILDI

Alaplı’da Kadir Gecesi nedeniyle Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı.

Soğuksu Hz. Ömer Camisi’nde  bulunan Sakal-ı Şerif ilahiler eşliğinde sedef kaplamalı sandukasından açılarak sergilendi. Teravih namazının ardından sıraya giren vatandaşlar, cami görevlisi tarafından sanduka içinden alınan küçük cam tüp içinde bulunan Sakal-ı Şerif’i ilahiler eşliğinde görme imkanı buldu. 

Duygulu anların yaşandığı ziyarette, bazı vatandaşların Sakal-ı Şerif’in fotoğrafını çekmeye çalıştı.

- Alaplı

Merkez Camisi’nde bulunan Sakal-ı Şerif ilahiler eşliğinde sedef kaplamalı sandukasından açılarak sergilendi. Duygulu anların da yaşandığı ziyarette, bazı vatandaşlar cep telefonlarıyla Sakal-ı Şerif’in fotoğrafını çekmeye çalıştı. 

Alaplı İlçe Müftüsü Mehmet Bektaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sakal-ı Şerif’i Kadir Gecesi dolayısıyla ziyarete açtıklarını söyledi.

Sakal-ı Şerife vatandaşların yoğun ilgisi olduğunu ifade eden Bektaş, "11 ayın sultanı dediğimiz bu ayda Kadir Gecesi’ni ihya ediyoruz. Her yıl Kadir Gecesi Sakal-ı Serif’i ziyarete açıyoruz. Vatandaşlarımız da yoğun ilgi gösteriyor. Kadir Gecesi tüm Müminlerin kalplerinin, gönüllerinin coştuğu, camilerimizin dolup taştığı, Yaradana açılan ellerin boş dönmediği, tövbelerin, duaların kabul edildiği müstesna bir gecedir. Bu geceyi boş geçirmeyelim. Kur’an-ı Kerim ve dua ile süsleyelim" diye konuştu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo