Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ALAPLI’DA ’SOKAK İFTARI’

ALAPLI’DA ’SOKAK İFTARI’

Alaplı İlçe Belediyesi tarafından düzenlenen sokak iftarında 2 bin kişi orucunu açtı.

Hükümet Caddesi’nde kurulan 1 kilometre uzunluğundaki iftar sofrasında ezanın okunmasının ardından vatandaşlar, dua ederek iftar yaptı.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, yaptığı açıklamada, Kadir Gecesi’nde sokak iftarlarını geleneksel hale getirerek daha geniş kapsamlı hale getireceklerini söyledi.

Bin 750 kişinin katılacağını düşünerek ona göre program yaptıklarını ifade eden Tekin, "Ama gördüğünüz gibi yaklaşık 2 bin civarında vatandaşımız iftar soframıza katıldı. Bazı vatandaşlarımız yer bulamayarak geri dönmek zorunda kaldı. Belediye olarak bundan sonraki yıllarda Kadir Gecesi’nde vatandaşlarımızla birlikte iftar açacağız. Birlikte iftar yapmanın Türk toplumunun kültüründe önemli bir yeri vardır. Vatandaşlarımızı aynı sofrada iftarında bir araya getirerek birlik beraberlik duygumuz da gelişiyor. İftarımıza katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

İftar programına, AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Gülüç Belediye Başkanı Gökan Demirtaş, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Emre Balci ve çok sayıda vatandaş katıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın