Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

’Sahte Sağlık Kurulu Raporu’ Operasyonu

’Sahte Sağlık Kurulu Raporu’ Operasyonu

Zonguldak’ta bazı vatandaşların engellilik oranlarının yükseltilmesi için "sahte ve usulsüz sağlık kurulu raporu" düzenlediği ileri sürülen suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınanların sayısı 15’e yükseldiği öğrenildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince yürütülen operasyon kapsamında 6 şüpheli daha gözaltına alındı.  Bu arada operasyonla ilgili ifadeye çağrılan 20 kişinin daha ifadesinin alınmasının ardından şüpheli sayısının artabileceği bildirildi. 

Şüphelilerin, "suç örgütü kurma", "rüşvet", "görevi kötüye kullanma", "resmi belgede sahtecilik" ve "nitelikli dolandırıcılık" suçlamasıyla adliyeye sevk edilecek.

Dün, Zonguldak’ta bazı vatandaşların engellilik oranlarının yükseltilmesi için "sahte ve usulsüz sağlık kurulu raporu" düzenlediği ileri sürülen suç örgütüne yönelik operasyonda, aralarında doktor, Türkiye Taşkömürü Kurumunda (TTK) çalışan şube müdürü, hastane çalışanları, örgüt lideri olduğu öne sürülen engelli bir kişi ile suça aracılık ettiği iddia edilen 9 kişi gözaltına alınmıştı.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın