Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Sahilde Çalışma Başlatıldı

Sahilde Çalışma Başlatıldı

Demir Yolları ve Hava Meydanları (DLH ) Genel Müdürlüğü’nden gelen teknik ekipler, 18 Ocak 2018 tarihinde yaşanan fırtına ile birlikte gelen dalgaların hasar verdiği Karadeniz Ereğli sahilinde ölçüm ve teknik inceleme yaptı.


İlçenin Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, DLH’den gelen teknik ekiple birlikte Ereğli sahilinde incelemelerde bulundu. Bolu Ulaştırma Bölge Müdürlüğünden gelen ekiple birlikte yapılan çalışmaları takip eden Uysal, denizden gelecek felaketlere karşı bilimsel her türlü tedbirlerin alınacağını söyledi.
DLH ekiplerinin Bati metrik ölçümlemelerini sahil güzergahında, Erdemir ve Askeriye Limanında gerçekleştirdiğini anlatan Uysal, şöyle dedi:
“Yaşadığımız felaket sonrası hemen çalışmalarımıza başladık ve zarar gören bölgelerde fotoğraf çekimi ve dron çekimi ile gerekli tespitler yapıldı. Ardından talebimiz üzerine DLH’den teknik ekipler gelerek Bati metrik ölçümlemelerini yaptı. Amacımız denizden gelen felaketleri bilimsel çalışmalarla önlemek. Çıkacak sonuca göre, sahil güzergahında ve limanlarda her türlü tedbirleri alacağız.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın1
gülücük0
hayran0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın