Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

SAĞNAK YAĞIŞ ETKİLİ OLDU

SAĞNAK YAĞIŞ ETKİLİ OLDU

Akşam 18:00 sularında başlayan sağnak yağış Demirciler çarşısını sular altında bıraktı.Çok sayıda iş yerini su bastı, belediye ekipleri alarma geçti.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, akşam saatlerinde yaşanan sağnak sonrası yaşanan olumsuzluklara belediye ekiplerinin müdahalede bulunduğunu bildirdi.


Uysal, yağıştan en fazla etkilenen Müftü Mahallesi Demirciler Sokak ve çevresinde incelemeleri sırasında Hakimiyet’e yaptığı açıklamada, bölgedeki alt yapının yetersiz olduğunu söyledi.
Yaptıkları incelemelerde, logarların suyu yeteri kadar alamadığını tespit ettiklerini belirten Uysal, şöyle dedi:
“Bunları değiştireceğiz. Arkadaşlarımızla yapacağımız toplantı sonrası gerekli çalışmayı yapacağız ve en kısa zamanda bitireceğiz. Belediye ekiplerimiz sağnakla birlikte Ereğli’nin her bölgesini dolaştılar. Gülüç Irmağından, Kabasak Deresi’ne, Köseağzı mevkisine kadar bütün alanda ekiplerimiz var. 20 yerden ihbar aldık ancak yapılan incelemelerde her hangi bir tehlike oluşmadığını belirledik. Ekiplerimiz gerekli müdahaleleri yaptılar.”
Bu arada, bazı belediye yetkilileri, şehir içindeki alt yapıda bulunan atık su kanallarının Pençes deresine aktığını, deredeki su seviyesinin yükseldiği durumlarda ise akıntının oldukça azalmasının, logarlardan taşmalara neden olduğunu ifade ettiler.
Başkan Uysal’ın incelemelerine bazı belediye başkan yardımcıları ile daire müdürleri de eşlik etti.

EKİPLERİN ÇALIŞMALARI
Bu sırada, Ereğli Belediyesi İtfaiye ve Temizlik ekipleri, özellikle yağıştan ağır etkilenen Demirciler Sokak ile Eski İtfaiye Caddesi’ndeki iş yerlerinde çalışma yaptı.
Gerek zemin katlarda, gerekse bodrum katlarda ki su baskınlarına arasözlerle destek veren belediye ekipleri, bir yandan da logar kapaklarını tamamen açarak yağmur sularının hızlı gitmesini sağladı.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın