Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞOK !.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞOK !.

Batı Karadeniz`in en güçlü araç parkına sahip belediye Sağlık çalışanlarının araç talebini geri çevirdi.


Sağlık çalışanlarının Türkiye’nin dört bir yanında Korona Virüse karşı ortaya koyduğu mücadele takdirle karşılanıp günlerce balkonlardan alkışlı destek alırken, Ereğli Belediye Başkanının Sağlık çalışanlarının talebini geri çevirmesi şaşkınlık yarattı.

Edinilen bilgilere göre, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesinde görev yapan ve her gün Ereğli’den Zonguldak’a toplu taşıma araçlarıyla giden 20’ye yakın Sağlık çalışanı, Korana Virüs tedbirleri gereği Zonguldak-Ereğli seferleri durdurulunca ulaşım sorununun çözümü için çareyi Ereğli Belediyesi’nin kapısını çalmakta buldu.

Sağlık çalışanları önce yazılı ardından sözlü müracaat yaptığı belediyeden daha sonra randevu alıp Belediye Başkanından  geçici olan durumun normale dönme sürecine kadar hastaneye ulaşım konusunda destek istedi.

Başkan Posbıyık bu talebi “Araç veremem” diye geri çevirdi.

Bunun üzerine Sağlık çalışanları gruplar halinde kendi imkanları ile hastaneye ulaşmaya,bir çoğu da  gidiş dönüş probleminden dolayı  aralıksız 24 saat çalışmaya başladı.

Türk Sağlık Sen Zonguldak Şube Başkanı Arzu Kara  yaptığı açıklamada “Bu zor günlerde Ereğli Belediyesinden Sağlık Çalışanlarımız adına talep ettiğimiz servis aracı tahsisi ile ilgili ne yazık ki bir gelişme olmadı “ açıklaması yaptı.

Ereğli Belediyesi’nin toplu taşımada kullandığı çok sayıda araç,  araç parkında park halinde bulunuyor.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın68
şaşkın11
hayran5
üzgün4
gülücük2
Kemal eroğlu

16 Nisan 2020 - 14:44

Ereğli ye güçlü bir siyaset adamı lazım bunların son kullanma tarihleri doldu parti farketmez efendi dürüst olsun yeter ereğli halkına bunlar gibiler layık değil yazıklar olsun

Ahmet demirci

16 Nisan 2020 - 11:48

Şovmen

Ahmet Altınova

16 Nisan 2020 - 06:17

Başkan yanlış yapmıyor. Çalışmıyorsa önceki seçimde kaybetmesi nedeniyle halktan intikam alması diye düşünün. Yoksa nasıl çalıştığı herkesin malumu. Şu koronavirüs bitsin bak o zaman nasıl festivaller düzenlenecek. Halkımız coşacak. Az kaldı.

Melek Erdoğan

15 Nisan 2020 - 14:47

CHP'den birşey olmaz diyorsun, ilk önce başındaki adama bak partiyi kötüleme koltuğundaki adamı kötüle... Yağ çekmeyi bırakın artık... Posbıyık iş yapmıyorsa CHP'nin suçu değil bu...

vatandaş ALİ

15 Nisan 2020 - 13:26

Adam ereğliyi geri çevirdi Zonguldak neki

Yavuzhan yavuz

15 Nisan 2020 - 12:38

Ne bekliyodunuz chp yonetiminden fikir hep ayni ama eregliye haktir daha once bu zatin belediye ve eregliye hic bir yardimi olmamistir buda cebini doldurmustur eregli halki uyan artik chp yonetiminden bir şey olmaz yillardir eregli halkini ksndirdilar eregli halki uyan artik

Yorum Yazın