Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Sağanak, Mevsimlik İşçileri de vurdu!

Sağanak, Mevsimlik İşçileri de vurdu!

Çadırları su bastı, eşyaları sular altında kaldı


Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde, sağanak yağış nedeniyle çadırlarını su basan mevsimlik işçilerin bir kısmı, spor salonuna yerleştirildi.
Edinilen bilgiye göre, Güneydoğu illerinden Alaplı’ya fındık toplamak için gelen mevsimlik işçilerin Mollabey köyü çevresinde kurdukları çadırları sağanak yağış nedeniyle sular altında kaldı. Sel uyarısı nedeniyle mevsimlik işçiler Alaplı Kapalı Spor Salonuna yerleştirildi. 
Mevsimlik işçi Mustafa Yanık, sağanak yağış nedeniyle çadırlarının sular altında kaldığını söyledi. Mağdur durumda kaldıklarını ifade eden Yanık, “Öğlen saatlerinde başlayan sağanak yağış akşam saatlerinde çadırların içine dolmaya başladı. Bütün eşyalarımız sular altında kaldı. Ailemle birlikte çadırları terk ederek Alaplı Kapalı Pazar yerine gelerek buraya sığındık. Yetkililer sağ olsun bizleri yerleştirdi’’ dedi.
Ayşe Yıldız ise sağanak yağış nedeniyle akşam saatlerinde çadırlarının su almaya başladığını, yatak ve yorganlarının sular altında kaldığını ifade etti. Her yıl çadırların kaldırılacağı ve işçiler için konteynır kent yapılacağı yönünde sözler verildiğinin altını çizen Yıldız, verilen sözlerin bir türlü yerine getirilmediğini vurguladı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo