Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

RAMAZAN PİDESİ REVAÇTA

RAMAZAN PİDESİ REVAÇTA

Ereğli’de, Ramazan ayı dolayısıyla Ramazan Pidesi’ne rağbet arttı.İlçede fırın sektöründe hizmet veren Karabük Lüks Ekmek Fabrikaları sahiplerinden Muzaffer Akgül, talebin yüzde 100’üne yakın karşılık verebilecek şekilde üretim yaptıklarını söyledi.

Akgül, Müftü Mahallesi Uzun Çarşı Sokak ile Murtaza Mahallesi Hamamüstü Sokak’taki şubeleri olmak üzere iki ayrı fırında hizmet verdiklerini belirterek, şöyle dedi:
“Ana fırınımızda, ’kara fırın’ tabir edilen taş tabanlı odun ateşinde pişen ekmek ve pidelerimizi üretiyoruz. Diğeri ise doğalgaz ile işleyen ’matador’ olarak isimlendirilen fırınımızda üretim yapıyoruz. Esmer ekmek, pide ve mancar (karalahana) ekmeği, tam buğday, kepek ve mısır ekmeği, çavdar, yulaf, Trabzon buğdayı gibi çeşitleri bulunan yaklaşık 10 çeşit ekmek üretimimiz var.

RAMAZAN PİDESİ REVAÇTA
İçinde bulunduğumuz Ramazan dolayısıyla da Ramazan Pidesi en çok tercih edilen yiyecek oluyor. Sade, yumurtalı ve tırnaklı olarak satışa sunduğumuz pide çeşitlerimizi talebe göre susamlı yada susamsız yapabiliyoruz. Yasal gramaj olan 350 gramını 2 liradan müşteriye sunduğumuz pidelerde ’yumurtalı pide’ tercihinde ise satış fiyatımız 2 lira 50 kuruşa çıkıyor.

TERCİH SEBEBİ; TECRÜBEMİZ
Akgün, gazetecilerin ’neden sizi tercih etsinler?’ şeklindeki sorusunu ise şöyle yanıtladı:
“Müşterilerimizin bizi tercih etmelerinin sebebi; öncelikle 30 yıla ulaşan mesleki tecrübemizdir. 30 yıldır birlikte çalıştığımız ustalarımız var. Kendimizi bu konuda ispatlamış durumdayız. Ayrıca, pidelerimiz, odun ateşinde piştiği için lezzetlidir. İşçilik yanı sıra kullandığımız malzemeler, un çeşitlerimiz ve hamurlarımız kalitelidir.”

TALEBE YANIT VERİYORUZ
Karabük Lüks Ekmek Fırınları Sahiplerinden Muzaffer Akgün,  talebin yüzde 100’e yakının karşıladıklarına dikkat çektiği konuşmasında, “ İftar saatlerimizde yoğun mesai ile çalışıyoruz. Sahur vaktinde de sıcak ekmek üretiyoruz.  Bu işlem sırasındada her iki fırınımızı da kullanıyoruz. Dolayısıyla, halkamızı mağdur etmemek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu vesileyle, halkımızın ve İslam Alemi’nin ramazan Ayı’nı kutluyoruz” dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
Latif yalcin

08 Haziran 2016 - 10:36

Güzel pideler

Yorum Yazın