Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

RAMAZAN’DA HAVA NASIL OLACAK?.

RAMAZAN’DA HAVA NASIL OLACAK?.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Hava sıcaklıklarının ramazan ayının ilk haftasında Türkiye genelinde uzun yıllar ortalamaları civarında olacağı beklenmektedir" denildi.

Meteoroloji yapılan açıklamada, geçtiğimiz hafta mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıkları artarak, yurdumuzun batısında mevsim normallerinin 2-5 derece üzerinde, doğusunda ise mevsim normalleri civarında seyrettiği vurgulandı.

Mevsim normallerinin İstanbul’da 23, Ankara’da 24, İzmir’de 30, Zonguldak’ta 27, Düzce’de 32, Bolu’da 30 derece olduğu bu hafta en yüksek hava sıcaklıklarının Ankara ve İstanbul’da 28-30, İzmir’de 33-35 derece arasında olacağının tahmin edildiği bildirildi.

 

"RAMAZAN AŞIRI SICAK GEÇMEYECEK"

Açıklamada, "Bazı basın yayın organlarındaki, ramazan ayı ile yurdumuzun aşırı sıcak havanın etkisine gireceği haberlerinin aksine, hava sıcaklıklarının hafta sonundan itibaren azalarak, ramazan ayının ilk haftasında Türkiye genelinde uzun yıllar ortalamaları civarında olacağı beklenmektedir. Haziran ayının ikinci yarısında ise uzun vadeli tahmin verilerine göre hava sıcaklıklarının ülke genelinde artacağı ve haziran ayı ortalamalarının 1-3 derece üzerinde seyredeceği öngörülmektedir" denildi.

Bu illere kuvvetli yağış uyarısı

Öte yandan Meteoroloji bugün için bazı illere kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Açıklamada, "Doğu Karadeniz’deki sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların öğle saatlerinden sonra Trabzon ve Rize’nin iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, yıldırım, yerel dolu yağışı vb) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" ifadeleri kullanıldı.

 

takvim

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın