Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

MİSKET BÜYÜKLÜĞÜNDE 15’E YAKIN TAŞ ÇIKARILDI

MİSKET BÜYÜKLÜĞÜNDE 15’E YAKIN TAŞ ÇIKARILDI

Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Devlet Hastanesinde nadir olarak yapılan laparaskopik (kapalı) safra kesesi ameliyatıyla bir hastanın safra kesesinden misket büyüklüğünde 15’e yakın taş çıkartıldı.

Alaplı ilçesinde safra kesesindeki taşlar nedeniyle sıkıntı yaşayan hastanede görev yapan Recep Tutuş’un eşi Tülay Tutuş(36)  ilçe Devlet Hastanesinde nadir olarak yapılan laparoskobik (kapalı) safra kesesi ameliyatı ile sağlığına kavuştu

Alaplı Devlet Hastanesinde Başhekim Genel Cerrah Uzmanı Ozan Özlücan tarafından  başarılı bir operasyonla yapılan laparoskopik (Kapalı ) safra kesesi ameliyatıyla sağlığına kavuşan Tutuş’un safra kesesinden misket büyüklüğünde 15’e yakın taş çıkartıldı. Bu sırada safra kesesindeki iltihap nedeniyle diğer vucut organlarına yapışan safra kesesi yaklaşık 2 saat süren operasyonla alındı.

Ayda yaklaşık 30 ve üzeri çeşitli ameliyatların yapıldığı hastanede laparoskopik ameliyatlarda yapılıyor.

Gerek estetik görünüm, daha az enfeksiyon riski, daha az ağrı ve kısa sürede taburcu olma imkanı sunan Laparoskobik ameliyatların ilçede de yapılıyor olması olumlu bir gelişme olarak nitelendiriliyor.

Öte yandan vücudun 4 yerinden 1 santimlik kesiler ile girilerek yapılan Safra kesesi ameliyatını Alaplı Devlet Hastanesi Başhekimi Genel Cerrah Uzmanı Ozan Özlücan, 3 yerden kesiler yaparak gerçekleştirdi.

Sağlığına kavuşan Tülay Tutuş, ameliyatı gerçekleştiren Alaplı Devlet Hastanesinde Başhekim Genel Cerrah Uzmanı Ozan Özlücan ve hastane personeline teşekkür etti. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın