Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EN KIDEMLİ BAŞKANIM"

EN KIDEMLİ BAŞKANIM"

Seçimi kazanan Posbıyık balkon konuşması yaptı.Posbıyık, bugün gerçekleştirilen Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde bir kez daha Ereğli belediye Başkanlığına seçilmesinin kesinleşmesi ardından, Belediye Binasından halka hitaben ‘Balkon Konuşması’ gerçekleştirdi.

Konuşmasına, “Canlarım Benim, aşklarım, Aşkım Ereğli” diyerek başlayan Posbıyık, kutlamaları daha görkemli yapmayı planladıklarını ancak, Çakır’ın vefatı ile vazgeçtiklerini söyledi.
Hüseyin Çakır’ı “demokrasi Şehidi” olarak nitelendiren Posbıyık, “yarın (1 Nisan) saat 11,00’da bu alandan kendisin son yolculuğa uğurlayacağız. Bir kez daha Allah’tan Rahmet, Ailesine başsağlığı diliyorum” diye konuştu.
TÜRKİYE’NİN EN KIDEMLİ BELEDİYE BAŞKANIYIM
Halkın kendisini uzun zamandan beri belediye başkanı seçtiğini hatırlatan Posbıyık, konuşmasını şöyle sürdürdü:“Bu bakımdan size minnettarım. Hatta şu anda (eski) Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı hocamız Yılmaz Büyükerşen yarışmadan çekildiği için Türkiye’nin en kıdemli belediye başkanı olduğumu söylüyor ve sizlere şükranlarımı sunuyorum. Tabi ben hep halktan yana oldum, Eğer halktan yana olmasaydım, beni 30 sene belediye başkanı yapmazdınız.
BENİ ENGELLEMEK İSTEDİLER
Beni zaman zaman siyasette engellediler, çelme taktılar. Beni belediye başkanı yapmak istemediler. Hatta bu dönem kendi partimde de bunu yaptılar. Ama yine sizlerin verdiği oylarla Türkiye’de en yüksek anket noktalara çıkardığım için sizlerin sayesinde geç de olsa belediye başkan adayı oldum.
Sizleri seçimden önce yaptığım mitinglerde hep şunu söyledim. Önümüzde kaotik bir durum var dedim Ereğli sıkıntılı bir ortama doğru gidiyor, Türkiye’de ekonomi bitmiş vaziyette. 31 marttan sonra belki daha da kötü olacak dedim. Ereğli’de kötü senayrolar hazırlanıyor dedim Aman dikkatli olun. Ereğli maceraya girmesin istikrarını kaybetmesin dedim. Allah razı olsun halkımdan beni dinlediler ve Ereğli’nin sıkıntılı ortama girmesine bugün yapılan seçimlerle son verdiler. Allah’ın izniyle yolumuz açık, hayırlı uğurlu olsun diyorum.
HIZLA ÇALIŞMAYA BAŞLAYACAĞIZ
Ereğli’nin de önünü, benim de önümü açtınız. Gereceksiniz önümüzdeki günlerde hızla çalışmaya başlayacağız. İstanbul’da Ekrem İmamoğlu da çok hızlı bir şekilde gidiyor. Onunla birlikte yaptığımız iş birliği ile Ankara’da Mansur (Yavaş) bey ile yaptığımız işbirliği ile Ereğli’ye uçuracağız inşallah. Ereğli halkı Büyük Atatürk’e inanan, Cumhuriyetçi demokrat laik olduğunu bir kez daha gösterdi. Bana sonuna kadar ekibime sonuna kadar güvenebilirsiniz. Bunları bir kez daha sizlere ispatlayacağız inşallah.
AYNI MÜCADELEYİ YAPMAZSAM NAMERDİM
Gençler, ben daima gençlerimizin, çocuklarımızın, torunlarımızın geleceklerinin istikballerinin iyi olması için bugüne kadar kimseden çekinmedim, her türlü mücadeleyi verdim. Aynı Halil Posbıyık’ı göreceksiniz. Bu Ereğli halkına hor bakanlar için aynı mücadeleyi yapmazsam namerdim. Hepiniz sağ olun, var olun hepinize şükranlarımı sunuyorum, zaferimiz kutlu olsun diyorum.”

EN KIDEMLİ BAŞKANIM"

Seçimi kazanan Posbıyık balkon konuşması yaptı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

hayran4
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo