Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

PROTOKOL, KÜÇÜK ÖĞRENCİNİN EVİNE GİTTİ

PROTOKOL, KÜÇÜK ÖĞRENCİNİN EVİNE GİTTİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçe prokolünün, 2017-2018 eğitim öğretim yılının başladığı günde, özel durumundan dolayı eğitim öğretim hayatına evinde devam edecek olan öğrenciyi ziyaret ettikleri bildirildi.


Alınan bilgiye göre, Kepez İlkokulu’ndaki gerçekleştirilen eğitim-öğretim açılış yılı töreninin ardından, Nimet İlkokulu 3’üncü sınıf öğrencisi İclal Gökçe Bozkurt evinde ziyaret edildi. İclal’e, kitapları teslim edildi ve çeşitli hediyeler verildi.
Kaymakam Nazım Madenoğlu, ziyaretteki konuşmasında, Milli Eğitim Bakanlığı’nın özel durumu olan çocuklar için uyguladığı evde eğitim modelinin öneminden bahsederek şöyle dedi:
“Özel durumları nedeniyle okula devam edemeyen öğrencilerimizin evde eğitim ve öğretime tabi tutulması gerçekten harika bir uygulama. Bu uygulamadan dolayı devletimizi gerçekten görevini iyi bir şekilde yapıyor olarak algılıyoruz. Çocuğumuzun başarısınız daim olmasını diliyorum. Bu çocuğumuza evine gelip ders veren öğretmenimize ve okul müdürümüze de teşekkür ediyorum.”
İlk dersini aldı!
Baba Halit Bozkurt da, uygulamadan memnuniyetini ifade ederek, “kızımın kalabalığa girmemesi gerekiyor. Kızım okula gitmek çok istiyor ama sağlığı için maalesef gönderemiyoruz. Kızım çok başarılı bir öğrenci. Evde eğitim uygulaması devletimizin yapmış olduğu çok güzel şeylerden biri. İnşallah devamı olur” diye konuştu.
Protokol üyelerinin evden ayrılmasının ardından İclal Gökçe Bozkurt, Özel Eğitim Öğretmeni Zeynep Ak’ın nezaretinde ilk dersini aldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo