Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

POLİS, HER NOKTADA BEKLEDİ… UYARDI..!

POLİS, HER NOKTADA BEKLEDİ… UYARDI..!

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli’de “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın”  denilerek yayalar ile sürücülere broşür dağıtıldı.

İçişleri Bakanlığınca başlatılan Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma işbirliğince yürütülen  “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” uygulaması Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde de gerçekleştirildi.
Alınan bilgiye göre, yurt genelinde aynı saatler arasında yapılan uygulamanın Ereğli ayağında ise Kaymakam İbrahim Çorumluoğlu, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve ilçe emniyet Müdürü Ferdi Kuyu Devrim Bulvarı’nda bir araya gelerek broşür dağıttı.  
DAİRE AMİRLERİNE DE SÖYLEDİ!
Kaymakam Çorumluoğlu, uygulama sırasında gazetecilere açıklamasında, ilçe genelinde 60 ayrı noktada uygulamanın sürdüğünü söyledi. Çorumluoğlu, kendisi de dahil toplumdaki her kesimin kurallara uyması gerektiğini belirterek, şöyle dedi:
“Yayaları, geçitten geçerken hızlı bir şekilde geçmelerini tavsiye ediyorum. Özellikle akşam saatlerinde ciddi bir trafik yoğunluğu oluyor. Bunun da sebebi, yayaların kısa zaman içinde geçmemelerinden kaynaklıdır. Şoförler ve yayaların tamamı bu uygulamaya riayet ederse trafiğin güzel aktığı bir Ereğli olur.
Kamu kurumlarındaki arkadaşlarımız da çaba sarf etmeleri gerekiyor. Resmi araçların da dikkat etmesi gerekiyor. Ben, şoförüme de söylüyorum. Bu kurala en fazla bizim uymamız gerekiyor. Resmi araç uymayıp ta vatandaştan buna uymalarını beklemek hayalciliktir. Onun için ben daire amiri arkadaşlarımıza da söylüyorum; şoförlere bu konuyu tembihlemeleri gerekiyor.”
Hem yayalar hem de sürücüler için ayrı basılan broşürler vatandaşlara dağıtıldı.   

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın