Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

PANDIR: ERDEMİR’DE HEDEF DÜNYA KLASI

PANDIR: ERDEMİR’DE HEDEF DÜNYA KLASI

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır, Erdemir’in, Borsa İstanbul’un (BIST) Sürdürebilirlik Endeksi’nde kalıcı olarak yer almasının hedeflendiğini bildirdi.

Erdemir’den yapılan yazılı açıklamada, grubun ana şirketi olan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın, kuruluşun, BIST Sürdürebilirlik Endeksi’nde yer alan ilk çelik şirketi olduğu belirtildi.

BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer alan şirketlerin çevre, biyo çeşitlilik, iklim değişikliği, insan hakları, yönetim kurulu yapısı, rüşvetle mücadele, iş sağlığı ve güvenliği kriterlerine göre değerlemeye tabi tutularak belirlendiği hatırlatılan açıklamada, BIST 50 şirketlerine yönelik yapılan değerlendirme sonucu Kasım 2015-Ekim 2016 döneminde Endekste 29 şirket yer aldığı ifade edildi.

PANDIR: ÖNCÜ VE ÖRNEK UYGULAMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ

Açıklamaya göre, Yönetim Kurulu Başkanı Pandır, şirketin Sürdürebilirlik Endeksi’nde yer almasına yönelik açıklamasında, Erdemir’in, “dünya klasında şirket olma hedefi doğrultusunda çalıştığını” anlatarak, şunları kaydetti.

“Erdemir Grubu, paydaşlarına yarattığı katma değeri artırma ve sürdürebilir kılma yönünde önemli kazanımlar elde etti. Grubumuz, üretim yolculuğuna sürdürülebilirlik yaklaşımını tüm süreçlerine entegre etmiş, bugünün ve gelecek nesillerin ihtiyaçlarına duyarlı bir yapıyla devam etti. Erdemir’in BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde kalıcı olarak yer almasını hedefledik. Sürdürülebilirlik yaklaşımımız bize hem faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda risklerimizi,  fırsatlarımızı ve etkilerimizi anlayabilme ve yönetebilme hem de yarattığımız katma değeri artırma imkanı veriyor. Çelik sektörünün lideri olarak bu alanda da örnek ve öncü uygulamalarımızı sürdüreceğiz. Grubumuz elde ettiği başarılarla, gelecek hedeflerine doğru sağlam bir temel üzerinde ilerliyor.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın