Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Özel çocuklardan Birlik olalım çağrısı

Özel çocuklardan Birlik olalım çağrısı

Kdz.Ereğli İlçesinde 15 yıldır faaliyet gösteren İlk adımlar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi öğretmen ve öğrencileri ses getiren bir etkinliğe imza attı. Kurumda eğitim alan öğrencilerin beceri ve yeteneklerini sergilemek amacıyla yapılan etkinlik Özdemir Park AVM’de gerçekleştirildi.Vatandaşların ve velilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Kurum Müdürü Fikri Eroğlu etkinlikte yaptığı konuşmada, ortaya konan sosyal etkinliklerin, özel gereksinim sahibi çocukların topluma entegrasyonu açısından önemli olduğunu söyledi. Bu tarz faaliyetlerin tekrarlanacağını kaydeden Eroğlu, şöyle dedi: “2002 yılından itibaren Ereğli’de özel çocuklar ve aileleri için büyük çaba içerisindeyiz. Çalıştığımız alan çok hassastır. Bir o kadar sevi ve özveri gerektiren bir alandır. Sizden isteğim, çocuklarımızı görmezden gelmek yerine onların sorunlarına eğilmeniz ve sosyal hayatınızın içinde daha çok yer almalarını sağlamanızdır.”

AKSOY, BELEDİYE OLARAK ENGELLİ BİREYLERİ ÖNEMSİYORUZ

Karadeniz Ereğli Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdür Vekili Mehmet Aksoy ise belediye olarak engelli bireyleri önemsediklerini, bu doğrultuda çalışma yürüttüklerini ifade etti.

Konuşmaların ardından, koro performansı ile ’Bu ne dünya kardeşim’ isimli şarkı söylendi. Çeşitli yarışmaların tertiplendiği etkinlikte, özel çocuklar ve onların aileleri, eğlenceli vakit geçirdiler.

(Ereğli FM Haber Merkezi )

 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın