Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÖZEL ÇOCUĞUNA YARDIM BEKLERKEN!!!

ÖZEL ÇOCUĞUNA YARDIM BEKLERKEN!!!

Karadeniz Ereğli’de, engelli çocuk için başlatılan yardım kampanyasını gözü kestiren kişi, aileyi dolandırdı. Vicdan yoksunu dolandırıcı, yokluk çeken aileyi daha da mağdur etti.


Edinilen bilgiye göre, özel durumu bulunan 17 yaşındaki Umut Can ve ailesi için sosyal medya üzerinden yardım kampanyası başlatıldı.
Aileyi telefonlara arayarak para yardımı yapacağı sözünü veren kişi, telefonda sözleri ile kandırdığı anneyi dolandırdı.  
SÖZLERİNE KANDI
8 yıl önce eşinden boşandıktan biri özel durumu olan iki çocuğu ile birlikte hayata tutunmaya çalışan Fatma Gübay, gazetecilere konuşmasında, yaşadığı olaya halen inanamadığını belirtti. Bakım parası olarak aldığı 1200 lira ile hem geçinmeye hem de oğlunun masraflarını karşılamaya çalıştığını anlatan Gübay, şunları söyledi:
“Bir arkadaşım, sosyal paylaşım sitesinden Umut izin yapılan haberi paylaştı. Sonra bu kişi bana mesaj yazdı. Numarasını yazıp, ‘çocuk için yardım edeceğim’ dedi. Verdiği numarayı aradım; Kıbrıs’ta yaşadığını, kendisinin de tanıdığı engelli kişiler olduğunu, bana para yardımı yapacağını söyledi.
Bulunduğu yerde Türk bankasının olmadığını belirterek bir banka şubesine gitmemizi istedi. Ben bankamatikte beklerken, bana bir şifre verdi ve bu şekilde giriş yaptık. Biz, bize söylediği 1500 lirayı yatıracak diye beklediğimiz sırada yeniden telefonla arayarak bize ‘9 bin lira yatırıyorum’ dedi. O an çok sevindim, o kadar çok sevindim ki anlatamam.
Sonra bankamatikte bloke olduğunu, bu şekilde paranın ödenmediğini söyledi. ‘Size cep bankasından ödeyeceğim’ dedi. Bu şekilde kızımın üzerine para yatırmamı daha sonra da benim üzerime aktaracağını söyledi. Biz onun söylediği her şeyi yaptık. Şifreleri ona verdik, paraları zaten o esnada çekmiş.
YÜZSÜZLÜĞÜN BU KADARI; POLİSE KAFA TUTTU!
Akşam olduğunda ben zaten dolandırıldığımın farkına vardım. Akşam bu insan tekrar aradı, 360 lira tekrar istedi benden. Bende karakola gittim, karakolda tekrar aradı. Telefonu polise verdim onunla konuştu. Polis memuruna, 'siz kimsiniz, beni yakalayamazsınız' diye sözler söyledi. Şikayette bulundum.” 
“İNSANLIĞIN BU KADAR
 ÖLMÜŞ OLACAĞINI DÜŞÜNEMEDİM”
 

Zorluklar içerisinde hem oğluna bakıp hem de evini geçindirmeye çalışırken dolandırılmanın zoruna gittiğini ifade eden Gübay, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: 
“Bakım maaşıyla geçiniyorum eşimden ayrılalı 8 sene oldu, iki tane evladım var. Oğlum mideden besleniyor, tıbbi masrafı çok fazla. Gelen yardımlarla geçiniyorum. Geçimimi zorlukla sağlarken, bu insana 700 lira civarında bir para yatırdık. Bu benim için çok zor oldu. Yani bu ay ki her şeyim altüst oldu. Yani açıkçası karakola gidene kadar ben hala insanlığın bu kadar ölmüş olacağını düşünemedim. Bir insan engelli bir çocuğun üzerinden bu şekilde dolandırıcılık yapacağını aklım almadı.”
Karediniz Ereğli Cumhuriyet Savcılığı, yaşanan dolandırıcılık olayı ile ilgili soruşturma başlatırken, poliste kimliği belirsiz kişiyi bulmaya çalışıyor. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın5
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın