Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÖĞRENCİLERİN İÇİNİ ISITAN DESTEK !..

ÖĞRENCİLERİN İÇİNİ ISITAN DESTEK !..

Zonguldak Alaplı ilçesinde bulunan Ahmet Ziya Yazıcı ilk/orta okulu


Ahmet Ziya Yazıcı ilk/ortaokulu, hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi ile Mardin Derik İlçesinde bulunan Koçyiğit ilkokulu okulunda öğrenimlerini devam ettiren öğrencilerin içini ısıtmayı hedefliyor. 1 Aralık'ta hayata geçirilen proje ile 100 atkı, eldiven, Şapka örüldü.40 velinin ve Öğretmenlerinde katıldığı sosyal sorumluluk projesinde öğrencilerinde ördüğü el örgüleri hiç tanışmadıkları arkadaşlarıyla aralarında gönül köprüsü kuruyor. Proje hakkında bilgi veren Okul Müdürü Mehmet Kaymakcı, "Okulumuzda 110 öğrenci bulunuyor. Öğrenci velilerimizin de dâhil olduğu sosyal sorumluluk projelerine çok katkı da bulundular. Biz de Okul olarak sosyal sorumluluk duygusunu geliştirebilmek adına " Bir küçük atkı bir koca sevgi "projesini gerçekleştirdik.

Projeyle 40'e yakın velimiz 100 yakın atkı, eldiven, şapka ve Atkı ve bere örerek Mardin Derek ilçesinde bulunan Koçyiğit ilkokuluna bu örgü işlerini kargo ile gönderdik. Öğretmenlerimiz ile Öğrenciler ördükleri el örgüleri paket haline getirdiler. Proje zaman içerisinde bu şekilde sürecek. Projemiz başlayalı 1 ay oldu. Kış giyeceklerinin çoğu tamamlandı ve PTT yoluyla paketleyip Mardin Derik ilçesinde bulunan Koçyiğit ilkokuluna gönderdik. " dedi.

Doğu'daki öğrencileri seve seve atkı ördüklerini söyleyen veliler ise, "Oradaki çocuklar da bizim çocuklarımız. Onlara yardımcı olmak için bu projeye katılıyoruz. 1 ay içerisinde bir sürü el örgüsü yaptık. Projemizin adı ‘bir küçük atkı bir koca sevgi köprüsü’. Ördüklerimiz bu eşyalarla üşümezler inşallah" diye konuştular.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın