Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Öyle bir rol yaptılar ki!

Öyle bir rol yaptılar ki!

Bartın’da, Bartın İstiklal İlkokulu’nda yapılan deprem ve yangın tatbikatında görev alan öğrenciler, yaptıkları rollerle gerçeğini aratmadı.


Edinilen bilgiye göre, tatbikatta kurtarma, söndürme ve ilk yardım ekiplerinde görev alan öğrenciler görevlerini başarıyla yerine getirdiler. Öğrenciler üzerlerine giydikleri itfaiyeci ve sağlıkçı kıyafetlerinin yanı sıra yaralı ve kazazede rolünde olan öğrencilerde rollerine uygun olarak makyajları yapılmış şekilde tatbikatta yer aldılar. Tatbikatta öğrencilerin giydikleri kıyafetler ve donanımlar velilerin ilgisini çekti. Tatbikatta depremde yıkılmış bir enkazdan kurtarma, deprem sonrasında çıkan yangını söndürme ve enkazdan çıkarılan yaralıya ilk yardımın nasıl yapılacağı canlandırıldı. Tatbikat sırasında rollerine kendilerini kaptıran öğrencilerin oyunculukları ise izleyenler tarafından beğeni topladı. 
Tatbikat sonrasında Sivil Savunma Kulübü öğretmeni Turgay Alan, öğrencilerin okulu standartların Daha altında bir sürede tahliye ettiklerini ifade ederek, "Görevli öğrenciler görevlerini başarıyla yerine getirdikleri ülke olarak yaşanabilecek kötü durumlara karşı her zaman hazırlıklı olmamız gerekiyor bu tür tatbikatlarla öğrencilerin eğitilmesinin ve gerçek hayata hazırlanmaları gerekiyor. Öğrenciler bu tatbikatta öğrendikleriyle deprem, yangın gibi yaşanabilecek kötü durumlarda ilk yardım yapabilecekler" dedi. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
şaşkın1
gülücük0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın