Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Öykü için…

Öykü için…

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli’de 3,5 yaşındaki Lösemi hastası Öykü Arin’e kök hücre bulunması için kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi. 
Edinilen bilgiye göre, Öykü Arin ve onun gibi kök hücre bekleyen hastalar için yapılan kök hücre ve kan bağışı kampanyalarına yenisi eklendi. Bağış Ereğli Devlet Hastanesi’nde Acil Servis önünde yapıldı. Yağışlı ve soğuk hava koşullarına karşın kampanyaya katılım yoğun oldu. Kan bağış kampanyasından 100’e yakın kök hücre bağışının yanı sıra 70 ünite kan alındı.  Hastane yönetiminden kampanyaya ilişkin yapılan açıklama ise şöyle:
“Henüz 3,5 yaşındaki minik yavrumuz Öykü için hastane çalışanları ile birlikte kök hücre ve kan bağışı organizasyonu düzenledik. Öykü Arin ve onun gibi şifa bekleyen birçok insan var. Yağışlı havaya rağmen kampanyaya katılarak bağış yapan tüm vatandaşlara, hastane çalışanlarına teşekkür ederiz. İnşallah Öykü ve onun gibi bekleyen birçok hastaya umut oluruz. Kampanyamızda 100’ e yakın kök hücre bağışının yanında 70 ünite kan alınarak gelenekselleşen kan bağışı kampanyamız aynı zamanda kan stokları için de şifa oldu.” 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran2
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın