Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

OSMANLI ÇİLEĞİ TESCİLLENİYOR

OSMANLI ÇİLEĞİ TESCİLLENİYOR

Kdz. Ereğli Belediyesi Osmanlı Çileğinin, Kdz. Ereğli Belediyesi adına tescili için çalışma başlattı. Proje kapsamında Osmanlı Çileğini gerek meyve, gerekse fide olarak belediyeye ait Delihakkı Mevkii’nde bulunan 2 dönüm arazi üzerinde yetiştirmeyi planlayan Ereğli Belediyesi, ilerleyen yıllarda sertifikalı fidelerle yeni Osmanlı çileği bahçeleri oluşturarak, halkın gelir düzeyini de yükseltmeyi hedefliyor.

Kdz. Ereğli Belediyesi, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın direktifleri, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Cöbek’in proje koordinatörlüğünde, Ziraat Mühendisi Türker Hakan Tekin tarafından yürütülen ve teknik raporların hazırlandığı proje kapsamında, Osmanlı Çileğini gerek meyve, gerekse fide olarak belediyeye ait Delihakkı Mevkii’nde bulunan 2 dönüm arazi üzerinde yetiştirmeyi planlıyor.

Kent Konseyi’nin yanı sıra Osmanlı Çileği Yaygınlaştırma ve Üreticileri Koruma Derneği’nin de içinde yer aldığı proje kapsamında bir süre önce başlayan çalışma ile Zonguldak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü nezdindeki yazışmalar tamamlandı.

Söz konusu proje kapsamında 1 yıl içinde belediye adına tescil edilmiş, 200 bin adet Osmanlı Çileği fidesi yetiştirilmesi ve proje çalışmalarının 2 yıl içinde tamamlanması hedefleniyor.

Kdz. Ereğli Belediyesi ayrıca, söz konusu proje kapsamında ilerleyen yıllarda sertifikalı fidelerle yeni Osmanlı çileği bahçeleri ile gelir getirici projeler geliştirerek, halkın gelir düzeyini de yükseltmeyi hedefliyor.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo