Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÖRNEK OKUL İZMİRLİOĞLU’NA BAKKA DESTEĞİ

ÖRNEK OKUL İZMİRLİOĞLU’NA BAKKA DESTEĞİ

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Zonguldak ili Ereğli ilçesindeki İzmirlioğlu İlkokulu’nca hayata sokulan “Özel Yetenekli Öğrencilerin Farklılaştırılmış Öğretim Yöntemleri İle Eğitimi” konulu projenin kısa adı BAKKA olan Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nca onaylandığı bildirildi.
Alınan bilgiye göre, Karadeniz Ereğli İzmirlioğlu İlkokulu öğretmenleri tarafından hazırlanan proje, BAKKA 2018 yılı Teknik Destek Programı kapsamında TR81/18/TD/0123 referans numarası ile destek almaya hak kazandı. Hayata sokulacak projenin sözleşmesi ise BAKKA Program Yönetim Birimi Uzmanı Ümran Öztürk, İzmirlioğlu İlkokulu Okul Müdürü Orhan Köse ve proje sorumlusu Müdür Yardımcısı Abdulkerim Kayacı tarafından imzalandı.

FARKLILAŞTIRILMIŞ VE ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ EĞİTİM
Öte yandan, proje, İzmirlioğlu İlkokulu’nda görev yapan 41 öğretmenin katılımı ile nisan ayı içerisinde gerçekleştirileceği ifade edildi. Proje sonunda, katılımcı öğretmenlerin, özel yetenekli öğrencilerin eğitiminde farklılaştırılmış öğretim yöntemlerini kullanabilir düzeye ulaşmasının hedeflendiği belirtildi.
Alınacak eğitim sayesinde ise öğretmenlerin, sınıf içi grup etkinliklerinde ve bireysel çalışmayı esas alan destek eğitim odalarında özel yetenekli öğrencilere farklılaştırılmış ve zenginleştirilmiş eğitim ortamları sunacakları bildirildi.

KÖSE: “ÖRNEK BİR OKUL OLMAK İÇİN”
Diğer yandansa Okul Müdürü Orhan Köse, projeye ilişkin değerlendirmesinde; gelişime ve değişime her daim açık olan, bireysel farklılıkları esas alarak her çocuğun kendi hızında öğrenebileceği anlayışını benimseyen, örnek bir okul olmak için öğretmenlerimizin eğitilmeye ve eğitmeye her daim açık olduklarını vurguladı. Köse, yeni eğitici eğitimlerinin düzenlenmesi için çalışmaların sürdürüleceğinin altını çizdi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük4
hayran4
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
Aysel Tunaseli

24 Ocak 2019 - 09:40

Nerede şimdi eğitime katkı veren insanlar, sadece cebini doldurma derdinde.

Mustafa Yılmaz

24 Ocak 2019 - 09:35

Valla kardeşim İzmirlioğlu'ndan daha fazla zengin olup ta okul yaptırmayanlara demen gerekirken Yalçın Aydn ?

Yalçın Aydın

24 Ocak 2019 - 09:34

Kardeşim bu ne, Kdz.Ereğli'de ne kadar çok İzmirli oğlu adında ilkokulu var, nalet olsun bu düzene.

Demirhan Döl

24 Ocak 2019 - 09:33

Hayırlı olsun başarılarınızın devamını dilerim.

Yorum Yazın