Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ORMANLI’DA FINDIK FESTİVALİ

ORMANLI’DA FINDIK FESTİVALİ

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Zonguldak ili Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı beldesinde, Fındık ve Kültür Festivali gerçekleştirildi.
Edinilen bilgiye göre, belde belediyesince bu yıl ilki düzenlenen Fındık ve Kültür Festivali’ne halkın ilgisi yoğun oldu. Festival Düzce Belediyesi Mehteran takımı eşliğinde kortej yürüyüşü ile başladı. Yürüyüşün ardından mehteran takımı sahnede çalıp söylediği marşlar ve halk oyunu gösterisi katılımcılara keyifli anlar yaşattı. 
Karadeniz  Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, halkın festivale sahip çıkması gerektiğini, yoksa festivalin sönüp gideceğini vurgulayarek Ereğli Kaymakamlığı’nın kapısının Ormanlı halkına sonuna kadar açık olduğunu söyledi. 
Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol da, tek hedeflerinin hizmet etmek olduğunu söyleyerek şunları kaydetti:
“30 Mart’tan bugüne ekibimiz ile beraber Ormanlı Belediye Başkanlığı’nı yürütmekteyiz. Güzel işlere imza attığımızı düşünüyoruz. İnşallah bundan sonra Ormanlı’ya ne layıksa, ne yakışıyorsa onu yapmak için mücadele edeceğiz. Bizim tek hedefimiz var bunu herkesin kafasına koymasını istiyorum. Bizim tek hedefimiz Ormanlı’ya hizmet etmek. Bizim hiç kimseye kızgınlığımız, küskünlüğümüz olamaz. Bizim kızgınlığımız, dargınlığımız varsa bu da iş kavgasıdır.”
KONSER
Konuşmaların ardından fındık üretiminde en yüksek randımanı sağlayan üç çiftçiye ödül verildi. Ödüllerin verilmesi sonrası Yerel sanatçılar İsa Özkara ve Fahrettin Öztürk sahne aldı. Gecenin finalinde ise ünlü Türkücü Ramazan Çelik ile sahne arkadaşı Sevgi Petek hayranlarının karşısında çıktı. Yaklaşık 3 saat sahnede kalan Ramazan Çelik, oyun havaları ve söylediği türkülerle binlerce kişiyi doyasıya eğlendirdi. 
Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol’un Ramazan Çelik ve Sevgi Petek’e yöresel hediyeler vermesiyle festival sona erdi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın