Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ORGANİK BESLENEN KARACİĞER HASTASI..!

ORGANİK BESLENEN KARACİĞER HASTASI..!

Emekli olduktan sonra tek katlı evine ait bahçesinde sebze, meyve, yumurta ve bal üreten kişi, üretici olmak isteyen işsizlere yardım etmek istediğini bildirdi.


Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kepez Mahallesi’nde yaşayan Ziyaettin Karaarslan, gazetecilere açıklamasında, bahçesinde uğraştığı organik tarım ile şehrin göbeğinde köy havası yaşadığını söyledi. Yetiştirdiği ürünlerle hem gençlere, hem de bir işle uğraşmayan insanlara örnek olmaya çalıştığını anlatan Karaarslan, “yeter ki, gençlerimiz ve bir işle uğraşmayan emeklilerimiz kahve kenarlarını bıraksın gelsin. Ben onlara destek vermeye hazırım” dedi.

GENÇLER ÇALIŞMIYOR
Son beş yılda kendi ihtiyaçlarını giderecek sebze, yumurta, meyve ve bal ürettiğini, işsiz olan gençlere ise örnek olmak istediğini ifade eden Ziyaettin Karaarslan, şu sözlerle konuştu:
“Gençlere örnek gösterecek yerler yaratmaya çalışıyoruz ama çalışmıyorlar. Bu gördüğünüz araziler bomboş, benden başka kimse ekip biçmiyor. Ben bu çalışmalar ile hem gençlere hem de bir işle uğraşmayan insanlara örnek olmaya çalışıyorum, başka bir beklentim yok. Ticari amaçla yapanlara da destek veririm.
Ben arıcılıkta yetenekli bir insanım, arıcılık konusunda bilgi verecek konumdayım. Bir solucanın anatomisi hakkında, tavukların yaşam tarzı hakkında, neler ile besleniyor, nasıl yetiştiriliyor, bu konular ile ilgili altyapım var, bilgi almak isteyen herkesi beklerim. Şehrin göbeğinde köy havası yaşıyorum, herkese tavsiye ediyorum. Allah herkese böyle bir yaşam nasip etsin.”

KARACİĞER HASTASI EŞİNE İYİ GELDİ
Yetiştirdiği organik ürünleri tüketen karaciğer rahatsızı eşinin sağlık durumunda olumlu yönde ilerleme gördüklerini öne süren iki çocuk babası Karaarslan, "biz her şeyimizi kendimiz yapıp, kendimiz yetiştiriyoruz. Bizde her şey organiktir. Eşimin karaciğer rahatsızlığı bulunuyordu, organik ürünlerden yedikten sonra değerleri normale döndü” diye konuştu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran2
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın