Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÖKSÜRÜK GRİP VE NEZLEYE İYİ GELİYOR !.

ÖKSÜRÜK GRİP VE NEZLEYE İYİ GELİYOR !.

Alaplı`da yaşayan Türkoğlu ailesi Korona virüsten etkilenmemek ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için fındıkkabuğu demleyip çayını içiyor.


 

Alaplı ilçesinde ticaretle uğraşan Tolga Türkoğlu ailesi ile birlikte korono virüs tedbirleri kapsamında evinde kalıyor.

Türkoğlu ailesi ile birlikte korono virüsten korunmak için fındıkkabuğu ile demlediği çayı içiyor. Fındıkkabuğunu süzgeçte yıkayarak çaydanlığa koyup kaynar su ile demleyen Türkoğlu, bardaklara doldurduğu fındık kabuğu çayını ailesi ile birlikte tüketiyor.

 

Fındıkkabuğu çayının bağışıklık sistemini güçlendirdiğini, öksürük, grip ve nezle gibi hastalıklara iyi geldiğini ifade eden Türkoğlu, tavsiye ettiği arkadaşlarının önce şaşırdıklarını ancak içtikten sonra memnun kaldıklarını söyledi. Türkoğlu konuşmasında “ Korona virüse karşı çok etkili bir çay. Çünkü karaciğer hastalıklarına, üst solunum enfeksiyonlarına, grip ve nezleye çok iyi geliyor. Aynı zamanda kanser önleyici özelliği var. E vitamini bakımından çok zengin, bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Son günlerde yaşadığımız korono virüs belasından dolayı biz ailecek bu çayı tüketiyoruz. Normal çay tüketimini bırakıp fındık çayı tüketiyoruz.

Düzce Üniversitesi yaptığı çalışmalarla kanser ilacının hammaddelerinden birisi olan paklatiksel maddesinin içerdiğini tespit etmiş bulunmakta. Şu anda yerli ve milli ilacımız olması için akademisyenlerimiz çalışmaları yapmakta. Tabiki biz hijyenik kurallar çerçevesinde kendimizi korumalıyız. Fakat bağışıklık sistemimizi de doğal yollarla desteklemeliyiz. Fındık ve fındık kabuğu ile ilgili gerekli bilgiler internette de mevcut. Öksürüğe, gribe ve akciğer hastalıklarına çok iyi geliyor. Solunumu kolaylaştırıyor. Sitresi ve gerginliği alıyor. Fındık çayını arkadaşlarımıza tavsiye ettiğimizde önce şaşırıyorlar. Çünkü yaygın olarak bilinen bir konu değil. Denedikten sonra herkes olumlu görüşünü bildiriyor. Ben ülke kaynaklarımızın iyi değerlendirilmesini ve şu korono virüs belasından da öz kaynaklarımızda kurtulabileceğimizi düşünüyorum” dedi.

Türkoğlu fındık kabuğu çayını herkesin denemesini tavsiye etti.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran2
şaşkın1
kızgın1
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın