Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Ogün ruhunu yaşattılar, yaşadılar...

Ogün ruhunu yaşattılar, yaşadılar...

BÖLGEDE OLAN BİTENLER İÇİN www.ereglifm.com.tr


Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ereğli İlkokulu öğretmen ve öğrencileri 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıl dönümü dolayısıyla okul bahçesinde program düzenledi. Şiir okuyan öğrenciler un çorbası ve kuru ekmek yedi.
Edinilen bilgiye göre, okulda düzenlenen etkinlikte ilk olarak öğrencilerin hazırladığı şiir ve kompozisyonlar okundu. Daha sonra ise öğretmenler tarafından hazırlanan temsili 57. Alay çadırı önünde öğrencilere o dönemlerde askerlerin yediği un çorbası ve kuru ekmek dağıtıldı.
Ereğli İlkokulu ve proje öğretmenlerinden Abdullah Kanca, etkinlikte konuşmasında, hayallerinden bir tanesini gerçekleştirdiğini söyledi. Ders olarak öğrencilerine anlattığını temsili olarak göstermekten duyduğu memnuniyeti anlatan Kanca, şöyle dedi:
“Hayallerimden bir tanesini bugün gerçekleştiriyorum. Öğretmenliğim boyunca biz çocuklara hep sözel olarak Çanakkale’yi anlatıyorduk. Bu sözelliğin içinde askerlerimiz aç kalmışlar, yemek bulamamışlar. Gibi ifadeler kullanmıştık. Ama bunlar bu yaş grubu çocuklar için pek bir şey anlam ifade etmiyordu.
Çanakkale’de 250 bin şehidimiz var diyoruz. Ama çocuklar bunun nasıl bir şey olduğunu bilemiyorlardı. Bizde bunu anlatabilmek için arkadaşlarımızla beraber bir görsellik hazırladık. Çanakkale 57. Alayının siperini hazırladık. Çocuklarımıza da askerlerimizin yemiş olduğu bir günlük kumanyayı yani un çorbası ve ekmekleri vermiş olduk. Bunun çocukların hafızasında daha iyi kalacağını düşünüyorum. Bu iş için bize Okul aile birliğinin, okul müdürlüğümüzün ve öğretmenle arkadaşlarımızın, velilerimizin göstermiş olduğu destek için çok teşekkür ediyorum. Bu programımızı seneye daha da geliştirerek ilçe çapında yapmayı hedefliyoruz.”
Okul Müdürü Tuncay Uzun, öğretmenler ve veliler de dağıtılan Un çorbası ve kuru ekmeği alarak öğrencileri ile birlikte yediler.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın