Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÖĞRETMENLERE EĞİTİM VERİLECEK

ÖĞRETMENLERE EĞİTİM VERİLECEK

Karadeniz Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) iş birliği ile Kdz. Ereğli İlçesinde görevli öğretmenlere “3 Boyutlu Tasarım ve Yazıcı Kullanımı” eğitimin verileceği bildirildi.


İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy ve BAKKA arasında sözleşme imzalandı. Ajansın teknik destek hibe programından sağlanan finansman ile en az 25 ve üzeri eğitimci proje eğitimi ile buluşacak.
Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklama şöyle:
“Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önderliğinde başlatılan ve projelerden sorumlu Merih Şuğle Ortaokulu Bilgisayar Öğretmeni Berru SAĞIR ve Çiğdemli Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni İbrahim TURAN'ın birlikte yürüttüğü çalışmaların sonucunda Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı'na sunduğu başvuru ile en az 25 ve üzeri eğitimci 3 boyutlu tasarım ve yazıcı kullanımı konusunda kendilerini geliştirme imkanı elde edeceklerdir.
Eğitimler sonunda beklenen sonuçlara bakıldığında; eğitim projesi kapsamında 25 öğretmen, 21. yy becerilerinden olan 3 boyutlu yazıcı teknolojileri kullanımı konusunda bilgi sahibi olarak yeni nesilin daha donanımlı olarak ve ülke ekonomisine katkı sağlayacak bireyler yetiştirmektir. Yapılacak olan eğitim sonucunda katılımcı 25 öğretmene katılım belgeleri verilecektir.
Proje katılımcısı öğretmenler okullarında bulunan ya da temin edecekleri 3 boyutlu yazıcıları eğitim öğretim ortamlarında nasıl faydalanabileceklerini öğreneceklerdir. Eğitimler toplamda 5 gün ve 30 saat olarak planlanmakta olup, belirlenen tarih aralığı ise 2-6 Eylül 2019 olarak düşünülmektedir.”

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın