Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Öğretmenler, Otizme Dikkat Çekti

Öğretmenler, Otizme Dikkat Çekti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla, Şehit Madenciler İlkokulu ve Şehit Madenciler Ortaokulu özel eğitim sınıfları tarafından ‘Farkındalık İçin Önyargıları Yıkıyoruz’ adlı etkinlik gerçekleştirildi.


Şehit Madenciler İlkokulu, Şehit Madenciler Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfları tarafından ‘Farkındalık İçin Önyargıları Yıkıyoruz’ adlı etkinlik gerçekleştirildi.
Edinilen bilgiye göre, Ortaokul Müdürü Ayşe Akar Elekoğlu, okul bahçesinde düzenlen etkinlikte saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından yaptığı konuşmada, otizm bir hastalık veya trajedi içeren bir durum olmadığını, insan olabilmenin farkındalığı olduğunu söyledi.
İlkokulu Müdürü Saygın Türk ise asıl trajedinin hastalık boyutuna erişmiş, kalıplaşmış dar düşünceler olduğunu belirterek, “bu cehaletin önlenmesi gerekir” dedi.
Özel Eğitim Sınıfı Öğretmeni Atilla Gültekin de, etkenliğin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ettiği sözlerinde, “hazırladığımız bu programın amacı sadece bugünün değil, tüm günlerin bu özel çocuklara ait olduğunu ve onlarında hiç kimseden farklılığı olmadığını belirtmektir” diye konuştu.
VİDEO ÇEKTİLER
Etkinlik, özel çocukların yaptıkları gösterilerle ve çeşitli yarışmalarla devam etti. Farkındalığa dikkat çekmek için, öğretmenlerle öğrencilerin birlikte hazırladıkları koreografi çalışması ve balon gösterisi ilgi ile izlendi. Öğretmenler tarafından günün önemine ilişkin hazırlanan sosyal mesaj içerikli video ise izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

Diğer videonun linki:

https://www.youtube.com/watch?v=OoF2JpoSXXo&feature=youtu.be

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran2
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
oktay atalı

19 Nisan 2019 - 15:29

ingilterede çıkan kanun emsal kabul edilerek yurdumuzdada aynı eğitimi almaya başlayan çocuklar topluma kazandırılıyor müdüreyi ve öğretmenleri kutlarım

Yorum Yazın