Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÖĞRENCİLERİN AKLINA GELDİ… İYİ DE GELDİ…

ÖĞRENCİLERİN AKLINA GELDİ… İYİ DE GELDİ…

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli’de, lise öğrencilerinin Çanakkale Savaşı sırasında çıkan haberleri bir araya getirerek bastıkları “Tasvir-i Efkar Gazetesi” gazetesini halka dağıtıkları bildirildi.
Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104'üncü Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü Törenleri dolayısı ile Karadeniz Ereğli’de törenler gerçekleştirildi. Tören bitiminde Fen Lisesi’nde öğrenci bir gurup, öğretmenlerinden de yardım olarak bir kereye mahsus bastıkları gazeteyi ücretsiz dağıttı. Öğrencilerden Binnur Topaloğlu, gazetecilere açıklamasında, savaş günleri hatırlatmak, zor günleri anımsatmak istediklerini belirterek şöyle dedi:  
“NOSTALJİ OLSUN İSTEDİK”
“Biz Fen Lisesi öğrenci ve öğretmeni olarak, sanki bugün Çanakkale Savaşı’nın yaşandığı günlerden biriymiş gibi ve o gün çıkan gazetelerden biriymiş gibi bir gazete hazırladık. Şimdi ise burada halka dağıtıyoruz.
O zaman cepheye asker çağırıldığını gazetelerden söyledikleri için ne kadar asker gitmiş, ne kadar asker gerekiyor, Türk kadını bu savaşta ne yapmış bunları anlatmaya çalıştık. Gazetenin bir kısmında Mehmet Akif Ersoy’un o zamanlar yazdığı Çanakkale şiirine de yer verdik. İşte böyle bir gazete hazırladık, nostalji olsun ve o günlerde neler haber olmuş öğrenilsin istedik.”  

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran2
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın