Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TÖRENDE DUYGULU ANLAR

TÖRENDE DUYGULU ANLAR

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Çanakkale Deniz Zaferi`nin 104`üncü Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü Törenleri dolayısı ile Karadeniz Ereğli’de törenler gerçekleştirildi.
Büyük zaferin yıl dönümünde ilk tören Devrim Bulvarı Atatürk Anıtı’nda yapıldı. Anıt’a çelenkler sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi. Asker, bu sırada göndere 3 Türk Bayrağı çekti.  
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ereğli Şube Başkanı Mehmet Ali Demirdüyen, törende yaptığı konuşmada, duygu dolu anlar yaşadı, yaşattı. Demirden, vatan için toprağa düşen şehitlerin  “şeref” ve “her şey” anlamına geldiğini belirterek şöyle dedi:
“…SEN NE GÜZEL BİR EVLATSIN ŞEHİDİMİN EVLADI…”
“Şehitlerimiz, toprakananın şefkatli kollarında yatmakta, şehitlerimiz şehadetleri dinin temeli olan ezan sesini duyarak rahat uyumakta. Ey bu vatan için toprağa düşmüş asker. Sen huzurlu ol. Gençlik bir dirilişe, uyanışta ve vazifede. Emanetin emanetimiz, yolun yolumuzdur. Parçalanan el, ayak, kol, bacak ve Çanakkale’de yeniden diriliştir. ‘Ben size ölmeyi emrediyorum’ diyen komutan ve bu emri alan yiğit, üç beş saniye sonra öleceğini bilerek yayından fırlayan ok gibi düşmana saldırmıştır. Çanakkale düşmana yar edilmedi, yar olmadı.
Sana selam olsun şehidim. Senin önünde saygı ile eğiliyorum. Allah yattığın yerleri incitmesin. Şehidimin geride kalanları, sen ne mübarek bir anasın, sen ne mübarek bir babasın, sen ne güzel bir evlatsın şehidimin evladı. Sen O’na layık olan geride kalan dulu, yetimi. Gazilerim, Allah’a emanet olun. Ne mutlu Türküm diyene.”
Şehitler için karanfil
Törenin bitiminde ise Atatürk Anıtı arkasındaki Anıt Ağaç altında, terörle mücadelede farklı zamanlarda toprağa düşen Erreğlili Şehitlerin fotoğraflarının olduğu alana şehit aileleri ve ilçe protokol üyelerince karanfil bırakıldı.
Törene CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demitaş, Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Erkan Bülbül, siyasi partilerin ilçe başkanları, belediye başkan adayları, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Haber yayına hazırlandığında, güne ilişkin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde hazırlanan salon programı devam ediyordu.  

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün1
gülücük0
hayran0
şaşkın0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın