Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Öğrenciler film izledi, doğada yürüdü

Öğrenciler film izledi, doğada yürüdü

Bir haftaya sığdırılan etkinlikler ile eğitimde ve toplumda yaşanan cinsiyet eşitsizliğine dikkat çekilmek istenildiği belirtiliyor. Yüzlerce kız ve erkek öğrenci birlikte film izledi, doğa yürüyüşü gerçekleştirdi…


Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, Karadeniz Ereğli Anadolu Lisesi’nce (KEAL) düzenlenen Gençlik Şenliği sürdü. 400 öğrenci film izledi, doğada yürüdü.
KEAL’in sosyal sorumluluk projesi olarak başlattığı ‘Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliği Projesi’ kapsamında 7-11 Mayıs tarihleri arasında organize edilen ‘Gençlik Şenliği’ etkinlikleri renkli görüntülere sahne oluyor.
Şenlikte, ‘eşitlik’ ilkesinin farkındalığını arttırmak amacıyla kız-erkek öğrencileri karışık şekilde etkinlikler yapıyor. “Açık hava sineması” faaliyeti kapsamında okulun spor salonunda bir araya gelen öğrenciler, toplumda cinsiyet eşitliğini anlatan sinema filmini izlediler. Etkinliğe velilerde katıldılar. Perşembe günü ise Balı Köyü’ne giden öğrenciler, buradan Su Kemeri’ne kadar doğa yürüyüşü gerçekleştirdiler.
BUGÜN SON GÜN VE “HOLİFEST” ZAMANI…
Şenliğin Cuma günü etkinlikleri ise resim sergi ile başladı. Canlı performans resim sergisinde tuvallerin yanında makyajlı erkek öğrenci 'ben bir yere gelebiliyorum’ derken başka bir erkek öğrencide hemşire kıyafeti ile ‘ben erkeğim ama hemşireyim’ diyecek.   Günün sonunda ise Life İn Color etkinliği olarak bilinen ve Hintlilerin de HoliFest dedikleri Renklerin Cümbüşü etkenliği gerçekleştirilecek.

(Şenliğin, daha önceki etkinliklerini anlatan haberin videosu verilmiştir)

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran2
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın