Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÖDÜLLÜ FİLMLER, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU

ÖDÜLLÜ FİLMLER, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU

Bülent Ecevit Üniversitesinde (BEÜ), 12. Akbank Kısa Film Festivali’nde ödüle layık görülen filmlerin gösterimi gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Arif Amirov Konferans Salonu’nda düzenlenen gösterimlerde, Gülistan Acet’in yönettiği "Günah" ile yönetmen Ziya Demirel’in yönetmenliğini yaptığı "Salı"nın yanı sıra "Altın Vuruş", "Karadeniz", "Çevirmen" ve "Everything Will Be Okay" filmi öğrencilerle buluştu. 

Film gösterim sorumlusu Barış Şen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Akbank Kısa Film Festivali’nin 12 yıldır gerçekleştirildiğini söyledi.

Festival kapsamında atölye çalışmaları, seminerler, söyleşiler ve film gösterimlerinin olduğunu belirten Şen, şöyle konuştu: 

"Festival kapsamında ödül kazanan filmler, Türkiye’de 42 üniversitede öğrencilerle buluşturuluyor. Kısa film yapımının ve üretiminin en yoğun olduğu yer olan üniversitelere bu ödüllü filmleri götürerek seneler içerisinde kısa filmde yaşanan değişimler ve son gelişmeler öğrencilere ulaştırılmış oluyor. Aynı zamanda önümüzdeki yılın yarışma başvuru formları dağıtılarak öğrenciler kısa film yarışmasından haberdar ediliyor. Bülent Ecevit Üniversitesi, film gösterimlerinin gerçekleştirildiği 17. üniversite oldu. Özellikle İstanbul dışındaki üniversitelerden filmlere büyük ilgi var."

Filmler, 22 Mart-13 Mayıs tarihlerinde 22 ilde, 42 üniversitede ücretsiz olarak gençlerle buluşmaya devam edecek. 

 
WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın