Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÖDÜL YAĞMURU

ÖDÜL YAĞMURU

Kuruluşunun 50. yıldönümünü kutlayan Erdemir Grubu’nun, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliğiyle düzenlediği ’Çelik ve Yaşam Ulusal Çelik Heykel Öğrenci Yarışmasının’ sonuçlandı.

Erdemir Kurumsal İletişim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire Kültür Sanat Merkezi Tek Kubbe Salonu’nda gerçekleştirilen yarışmaya 144 öğrencinin katıldığı belirtildi. 
Yarışmada, birincilik ödülünü Hüseyin Güven alırken, ikinci Yeliz Cantekin’in ve üçüncünün ise Uygur Börte Ekinci’nin oldu ifade edildi.

Erdemir Grubu Kurumsal İlişkiler Koordinatörü Banu Kalay Erton, ödül töreninde yaptığı konuşmada, yetenekli gençleri teşvik edebilmeyi, benzeri girişimlerin çoğalması için diğer kuruluşlara örnek olmayı arzu ederek yola çıktıklarını söyledi.
Erton, şunları kaydetti:
“Erdemir Grubu’nun 50. yılını kutladığımız bu dönemde üçüncü kez gerçekleştirdiğimiz yarışmamızda, bir daha çeliğin sanatla buluşmasına, bu eserlerden önemli bir kısmının bizzat ürettiğimiz çeliğin kullanılarak yaratılmasına vesile olduk. Umuyorum ve inanıyorum ki yarışmamız, bu alanda eğitim alan gençlerimizin tasarım yolculuğunda hayatlarında bir fark yaratacaktır.”

İş ve sanat dünyası otoriteleri ise gerçekleştirilen yarışmayı, ’Türkiye’nin en büyük ağır sanayi kuruluşlarından biri olan Erdemir Grubu, çelik ve sanatı, yeniden bir araya getirdi” diye yorumlandı.

SERGİ 5 HAZİRAN’DAN SONRA EREĞLİ’DE…
’Çelik ve Yaşam’ konulu serginin 5 Haziran akşamından itibaren Tophane-i Amire’den yola çıkarak Erdemir Grubu’nun İstanbul, Karadeniz Ereğli, İskenderun ve Sivas’ta yer alan fabrika ve işletmelerinde sergileneceği duyuruldu.   

ÖDÜL YAĞMURU YAĞDI
Yapılan açıklamaya göre, yarışmanın birincisi 5 bin, ikincisi 4 bin, üçüncüsü 3 bin lire; 10 mansiyon sahibi 2 biner, 10 jüri özel ödülü sahibi bin 500’er ve 5 Erdemir Grubu özel ödülü sahibi bin 500’er liranın sahibi oldu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın