Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Ocakçı,Bilgilendirmeye devam ediyor

Ocakçı,Bilgilendirmeye devam ediyor

CHP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Şerif Sertan  Ocakcı, “Hiçbir şey anlatmadan, izah etmeden, sloganlarla günleri tüketenlerin tek amacı oy avcılığı ve bunu bilgi kirliliği yaparak uyguluyorlar” dedi.

Ocakcı, 16 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek olan Anayasa Değişikliği Referandumu öncesindeki çalışmaları  kapsamında ilçe yöneticileriyle birlikte Gümüşhaneliler Derneği’ni ziyaret etti. Sertan Ocakcı, 16 Nisan Anayasa Değişikliği Referandumu ve sorunlar hakkında bilgi verdi.Gümüşhaneliler Derneği başkanı Lokman Öztürk ve dernek üyesi gençler, sohbette her vatandaş gibi Anayasa Referandumu hakkında bilgi sahibi olmadıklarını ifade etti.

Gümüşhaneliler Derneği gençleri televizyon ekranlarından bilgi almak isteyen fakat şu ana kadar Evet tarafından tatmin edici hiçbir bilginin kendilerine verilmediğini söyledi.

ÜLKENİN HER VATANDAŞINI KUCAKLAMALI

CHP ilçe Başkanı  Sertan Ocakcı, Gümüşhaneliler Derneği üyesi gençlerine bunca sorunun içindeyken, ülkenin geleceğini ilgilendiren böylesine önemli bir anayasa değişikliğinin oldu bitti ye getirilmek istendiğini anlattı.“Anayasa metinleri ülkenin her vatandaşını kucaklamalı. Fakat şimdi ülkemizin insanlarını ikiye bölüyoruz” diyerek sözlerine devam eden Ocakcı, kendilerine her zaman söz verip, unutan ve sandık sonucuna bağlı bırakıldığından ve bu yolla da oy avcılığından başka bir amacın olmadığını belirtti.

Ocakcı, “Bu sandığı vatandaşın önüne koyanlardan, anayasa değişiklikleriyle ilgili net bir bilgi bile alamayan vatandaş, gönülleri hangi siyasi partiden yana olursa olsun, bu ülkenin yönetimini tek bir kişinin ellerine bırakmamakta kararlı. Hiçbir şey anlatmadan, izah etmeden, sloganlarla günleri tüketenlerin tek amacı oy avcılığı ve bunu bilgi kirliliği yaparak uyguluyorlar” dedi.

BU DEĞİŞİKLİK CUMHURİYETE ZARAR VERİR

Konuşmasının ilerleyen bölümlerinde,  Cumhurbaşkanı’na verilmek istenen yetkileri madde madde açıklamaya çalışan CHP İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakcı, tek bir kişiye bazı yetkilerin verilmesiyle ülkenin kolayca eyaletlere bölünebilir hale geleceğini iddia etti. Eyalet sistemi ile vatandan toprak bile verilebileceğini kaydeden Ocakcı;  Bu değişiklikler Cumhuriyet’e zarar verir. Peki Cumhuriyet, bugüne kadar kime ne zarar verdi?"  dedi.

 “17 NİSAN YALANI”

17 Nisan’dan itibaren ülkemizde her sorunun kalkacağı, her şeyin güllük gülistanlık olacağı yalanını söyleyenlerin bu yalan söylemlerine itibar edilmemesi gerektiğini belirten Cumhuriyet Halk Partisi Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakcı, “referandumda sandıktan evet çıkması durumunda, Türkiye’yi bekleyen en büyük tehlikenin kuvvetler ayrılığı ilkesinin yok edilmesi olduğuna vurgu yaptı.  Bu güzelim ülkede hakimlerimizin, savcılarımızın parti olmasının önü açılıyor. Biz adalete bağımsız olduğu için güveniyoruz. İşte bu yüzden partili Cumhurbaşkanı, partili yargı, partili adalet istemiyoruz” dedi.

SAYGISIZLIK YAPILIYOR

Ocakcı, “referandumda hayır oyu vereceklere terörist, diyenler saygısızlık yapıyorlar. Terörist ile vatandaşı birbirine karıştırmış durumdalar. Ortaya gerekçelerini koyamayanlar, çaresiz kalınca suçlamadan başka bir şey yapamıyorlar.  Bizler Şehit, gazi torunlarıyız. Bizler, her şerefli Türk  vatandaşı gibi  Çocuklarımıza  Cumhuriyet sevdasını, faziletini devredeceğiz; ve onlara da teslim aldıkları bu emaneti gururla taşımaları gerektiğini anlatacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakcı ve beraberinde ki ilçe yöneticileri, Gümüşhaneliler Derneği Üyesi gençlerle yaklaşık iki saat sohbet ettikten sonra Ocakcı,  Dernek başkanı Lokma Öztürk ve dernek üyelerine misafirperverliklerinden dolayı teşekkür etti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın