Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

OCAKÇI, RADYOMUZDA KONUŞTU

OCAKÇI, RADYOMUZDA KONUŞTU

Ereğli’de, CHP Ereğli İlçe Başkanı Adayı Belediye Meclis Üyesi Şerif Sertan Ocakçı, “Cumhuriyet Halk Partisi, kapıların herkese açmalıdır. Ben, ilk önce yönetim binasından başlayacağım. Bazı kapıları kaldıracağım” dedi.


Ocakçı, Ereğli FM’de, “Fikri Kapan’la Burada Konuşalım” özel programında soruları yanıtladı. Delege seçimlerinde bazı haksızlıklar olduğunu savunan Ocakçı, “Seçimlerde hiçbir amaç gütmeden parti için çalıştılar, yükünü taşıdılar. Bütün bu arkadaşlar delege yapılması lazım. Ama siyasi konjonktür var, herkes listesini savaştırıyor. Biz başarırsak, bir daha seçimlere aktif çalışan arkadaşlarımızın tamamını delege olarak yazdıracağız” diye konuştu.

BU ŞEHRE NE VERDİN?
Kapan’ın, “Mesleğiniz olan mimarlığa bağlantılı olarak Ereğli’ye ne verdiniz” sorusu üzerine Ocakçı, şunları söyledi:
“Bu kente birçok kalıcı proje ürettim. AKM’nin yeni yerinin projesini ben ürettim, büyük keyif aldım. İnsanların, benim mütevaziliğim nedeniyle bilmediği bir projem daha var oda Cumhuriyet Halk Evleri projesidir. Bilmedikleri bir başka projem ise Karadeniz Bölgesi’nin ilk ve tek Alevi Derneği projesidir. Çevre belediyelere pek çok proje verdim. Ereğli’de, İlçe Koordinasyon Kurulu’nda ve Kent Komisyonu’nda görevler aldım.”
Kendisinin de Süleymanlar Mahallesi’nden konulan sandıkta delege seçildiğini hatırlatan Sertan Ocakçı, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Ben bir şeyleri başarmayı seviyorum. CHP’nin içinde, küçük küçük kırgınlıklar var. Bu kırgınlıkları da hoşgörüyle, insanlarla olan sıcak ilişkilerimle çözebileceğime inanıyorum. Siyaseti, büyüklerim kadar iyi bilmiyorum ama öğreneceğim. Bir yerden başlamak gerekiyor. İnsanlar birbirlerine kırgınlar. Babam, CHP delegesidir. Biz, görevlerde bulunurken bize pek çok partiden teklif geldi. CHP dışındaki hiçbir partiden belediye meclis üyesi olmayı kabul etmedik. Ama CHP’de beni isterlerken, ’senin bilgi ve birikimine ihtiyacımız var’ dediler. Ben, bilgimi verebilmek için CHP’ye geldim.

USTALARIMI GEÇECEĞİM
Bu yol, gerçekten meşakkatli ve onurlu bir yoldur. Bir ilçe başkanı, ilçesindeki her yeri bilmek, sıkılmadık el bırakmamak zorundadır. Kimseye muhtaç olmamak, kendi ayakları üzerinde durmak zorunda. Ben bu vasıflara uyduğumu düşünüyorum. Yeni insanları tanıyıp hayatıma eklemeyi seviyorum. CHP’ye yaklaşık 3 yıl önce üye oldum. Yeterli ya da yetersiz miyim, buna şöyle bakmak lazım; bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Hayatta kimse anasın karnında bir şeyler öğrenip gelmiyor. Bilgimi, enerjim yerindeyken bu kente vermek istiyorum. Bunu verdiğimim sürece, bir şeylere yeterli olacağımı düşünüyorum. Çok sevdiğim bir atasözü vardır ’çırak ustayı geçmedikçe, zanaat ilerlemezmiş’ diye. Kimse kusara bakmasın ama ben ustalarımı geçeceğim.”

TATLI-SERT ADAMIM
Ocakçı, oluşacak yönetime ilişkin soruyu ise şöyle yanıtladı:
“Evet ben biraz tatlı-sert adamım ama hoşgörüye de yakın bir insanım. Hayatımda da çalışacağım ekibi kendim belirlemek isterim. Bunu yaparken, kimle çalışacağıma ben karar veririm. Ama şunu da yapmam; herkesin görüşüne ihtiyacım var. Herkesle konuşup faydalı ve faydasız insanları soracağım. Arkadaşlarımızı, yaklaşık olarak belirledik, güzel insanlardan oluşuyor. Bunu, eleştiriye bana övgüyü yönetimime yapılması kaydıyla yapıyorum. Herkesin tavsiyesini dinleyeceğiz. Yalnız altını çiziyorum, dinleyeceğiz.”

YAŞAR BEYİ SEVERİM
Kongredeki diğer başkan adayı Yaşar Balcı’nın, kendisi hakkında getirdiği olumlu-olumsuz eleştiriler hatırlatılması üzerine konuşmasını sürdüren Ocakçı, “Yaşar Bey’i severim, kendisine saygı duyarım. Parti kurumsallığı içinde başkanlık yapmış bir ağabeyimizdir. Benim ne konuda yeterli olup olmayacağım konusunda ya da CHP’nin belediye meclis üyesi olup başarılı olmayacağım konusunu zaman gösterir. Yaşar Bey’e şimdiden başarılar diliyorum” şeklinde konuştu:

MİLLETVEKİLLER İİLE GÖRÜŞMESİ
Adaylığı söz konusu olmasıyla birlikte partisinin milletvekilleri Şerafettin Turpcu ve Ünal Demirtaş ile görüştüğünü hatırlatan Ocakçı, şöyle dedi:
“Şerafettin Bey ve Ünal Bey için, biz bu dönem beraber çalıştık, bu insanlar için çalıştık. Tavsiyeleri olursa, her Cumhuriyet Halk Partili gibi kendilerini dinlerim. Dinleriz. Hiçbirinden destek istemedim. Sadece aklınız, doğruyu nereyi gösteriyorsa orda olun dedim. Taraf olmalılar zaten. Biz onlar için taraf olduk. Onlar için, CHP için çalıştık. Buradaki konuda zaten CHP’dir. Sertan Ocakçı ya da başka birinin kazanıp kazanmaması değil, CHP kazanmalı.

KARTAL YAPMASI GEREKENİ YAPTI
Ocakçı, Fikri Kapan’ın, CHP İlçe Başkanı Hayrettin Kartal’ın, dünkü basın toplantısında veda içerikli konuşma yaptığını, kendisine ise destek tavrı ortaya koyduğunu anımsatması üzerine, şu ifadelere yer verdi:
“Bence, bir ilçe başkanının yapması gerektiği gibi yaptı. Önemli olar burada CHP’dir, kişiler önemli değildir. Bu yola çıkarken, tüm büyüklerimizi ziyaret ettik ve ’sizden destek istiyoruz’ dedik. ’Bir şeyleri çözmek izin, akılla ve fizikle ne gerekiyorsa yapalım’ dedik. Bu fikrimize, ’kadro gençleşip dinamik olacaksa destek veririm’ diyenlerden birisi de Kartal’dır. Ve sözünde duruyor şuanda. Partidekilerin arkamızda durmasının sebebi de budur. Biz çağrıları Yaşar Bey’e de yaptık, oturduk konuştuk. Onunda fikirlerini aldık, canı sağ olsun. Amacımız, samimiyetle bir şeyler kurmak ve ilerleyebilmektir.”

CHP KAPILARINI AÇMALIDIR
Programın son bölümünde CHP üzerine konuşan İlçe Başkan Adayı Şerif Sertan Ocakçı, sözlerini şöyle tamamladı:
“CHP’nin hem ülkede hem de ilçede en çok ihtiyacı olan şey nedir sorusu üzerine konuşuyor; Kapılarını açmamaktır. Cumhuriyet Halk Partisi, kapıların herkese açmalıdır. ’Görev almak istiyorum’, ’CHP’li olmak istiyorum’ diyen herkese kapılar açılmalıdır. Bazı şeylerin çözümünde eski-yeni demeden bir amaç için çalıştığınızı hatırlarsanız CHP gerekeni yapar. Küçük olsun, benim olsun kavramı bitsin artık, hepimizin olsun. Biz Türkiye’nin partisiyiz, Türkiye’nin tamamını kucaklamak istiyoruz. Ben, ilk önce yönetim binasından başlayacağım. Bazı kapıları kaldıracağım, daha şeffaf hale getireceğim. Kapalı kapılar ardında toplantılar olmayacak, insanların gözü önünde yapılacak. Belediye meclis üyelerimiz grup toplantılarını, üyeleriyle birlikte yapacaklar. İnsanları, parti binamızın içine katmamızdaki tek gaye şudur; insanlara görev vereceğiz.
Şunu bir kez daha dile getiriyorum ki; Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önemli iki eseri olan Cumhuriyet ve CHP’ye sahip çıkacağız.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın