Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

O YOL MAHKEMELİK OLDU! ÇALIŞMALAR DURABİLİR!!!

O YOL MAHKEMELİK OLDU! ÇALIŞMALAR DURABİLİR!!!

Karayolları Kastamonu Bölge Müdürlüğü’nce Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yürütülen yol yapım çalışması sırasında mağdur edildiklerini öne süren bir gurup iş yeri ile konut sahibi kişinin, yol yapım çalışmasının durdurması talebi ile mahkemeye başvurdukları bildirildi.


Avukat Şakir Yıldız, gazetecilere açıklamasında, Ereğli-Zonguldak karayolunda devam eden duble yol çalışmaları kapsamında, Ören Mahallesi Hüseyin İbrahim İzmirli Caddesi mevkisine yapılması hedeflenen köprünün mağduriyet yarattığını söyledi.
Karayolunun uygulaması gereği yolun Ereğli Devlet Hastanesi bölümünden itibaren 2,5 metre yükseltileceğini, bu durumun ise o bölgedeki iş ve yaşam koşullarını olumsuz yönde etkileyeceğini belirten Yıldız, şöyle dedi:

MİLLETVEKİLLERİ DE ÇÖZEMEDİ!
“Köprüden itibaren 2,5 metre yükselerek devam edecek. Bunun hiçbir teknik ve hukuki bir gerekçesi yoktur. Ereğli Belediyesi’nde Şehir Plancısı Esra Hanım’da (Esra Alpago) aynı şeyi söylemiştir. ‘Karayollarının bu yolu 2,5 metre yükseltmesinin sebebini bende anlamıyorum’ demiştir.
Ankara’ya gittik ve ardından milletvekilleri buraya geldiler. Sonra Karayolları müdürü ve belediye başkanı da geldi.  Hepsi burada toplanarak bir karar verdiler. Bu yol, bir metre aşağıya indirilecek deliler ve kabul ettik.
Ancak, sonradan ne olduysa projenin aynen devam ettiğini öğrendik. Yol yapımı çok pahalı bir iştir ve bu yolun 2,5 metre yüksekten yükseltilmesi demek, vatandaşın ev ve dükkanının önüne duvar örülmesi demektir. Bunun sebebi nedir?”

ERDOĞAN’A SESLENDİ!!!
Gelinen noktada ise durumun Karadeniz Ereğli Belediyesi ile Karayolları Genel Müdürlüğü arasında adeta gidip geldiğini anlatan Yıldız, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:
“Buradan cumhurbaşkanıma da sesleniyorum; halk ile vatandaşı bir araya getirmek isteyen, onları kava ettirmek isteyen karanlık güçler mi var? Neden vatandaşın evinin ve işyerinin önüne 2,5 metre duvar örülür? Bundan kim kazançlı çıkacaktır? Sayın Özbakır, Ulupınar ve Çaturoğlu’na da söyledik. Onlarda bazı telefonlar ettiler, talimat verdiler. Ancak sonunda belediye sorunu karayollarının üzerine atıyor, karayolları da belediyenin üzerine atıyor.

MAHKEMEYE VERDİ!
Karayolları diyor ki ‘belediye bir yazı yazsın ve sakıncası yok desin biz projeyi indirelim’ diyor. Belediyeye gidiyoruz, ‘o hatayı karayolları yapmış, onlar düzeltsin’ diyorlar. Biz de, çaresiz son olarak adalete başvurduk. Adalet ne derse o olacak. Zonguldak İdare Mahkemesi’ne başvurduk ve bu yolun durdurulmasını istedik. İnşallah bu yanlışlığı düzeltecekler.”

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın2
üzgün1
gülücük0
hayran0
kızgın0
Hikmet Reşat Aktürk

21 Nisan 2018 - 09:46

Yetti artık bitsin bu yol

Fehmi Avcı

21 Nisan 2018 - 09:46

helal olsun sana ve seningibi vatandasin hakkini arayanlara

Mehmet Nacar

21 Nisan 2018 - 09:45

Ne güzel bürokrasi önemli değil vatandaş çeker sıkıntı etmesinler

Yorum Yazın