Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

O KADAR GAZETECİDEN 207 LİRA ÇIKTI!!!

O KADAR GAZETECİDEN 207 LİRA ÇIKTI!!!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bir gazeteci, “Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle gazeteciler onuruna verilen yemekte, yardıma muhtaç çocuklara giysi alabilmek için para topladı.


İlçedeki S Rota Haber Gazetesi’nin sahibi gazeteci Seyhan Dikay, muhtaç öğrencilerin mont ve bot ihtiyaçlarını karşılamak için kişisel olarak bir süre önce başlattığı projesini sürdürdü.
Dikay, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın Ereğli Öğretmenevinde düzenlendiği gecede, projeye kaynak yaratmaya çalıştı.
Elindeki kese ile masalara giden Dikay,  en az bir lira olmak üzere para istedi. Geçimlerini kısıtlı imkanlarla sürdüren gazeteciler ise kayıtsız kalmadıkları projeye destek verdi. Dikay, 207 lira para topladı.
Dikay, yaptığı açıklamada, sosyal sorumluluk projesi ile okullardaki yardıma muhtaç öğrencilere ulaşarak eksikliklerini gidermek istediğini söyledi. Kış şartlarında dahi bot ve mont olmaksızın okula giden öğrencilere ulaştırmak üzere başlattığı “Bir Mont, Bir Bot” kampanyası kapsamında, vatandaşlar arasında da gönül bağı kurmayı hedeflediğini belirten Dikay,  duyarlılık gösteren gazetecilere teşekkür etti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran3
gülücük1
şaşkın1
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın