Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

O Asansör hizmete girdi!.

O Asansör hizmete girdi!.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin Ereğli ziyaretinde gündeme gelen Ruhi Cöbekoğlu Üst Geçidi’ndeki engelli asansörünün çalışmaması sorunu çözüldü. Asansörü İlk kullanan ise, Üst geçitteki engelli asansörünün çalışmamasıyla ilgili İlçeye gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile görüşen engelli bireylerden Yasin Çiçek oldu.

Kdz.Ereğli İlçesinde Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin İlçeye yaptığı  ziyarette gündeme gelen Ruhi Cöbekoğlu üst geçidindeki engelli asansörü gerekli  çalışmanın yapılmasının ardından kullanıma hazır hale getirilerek açıldı.Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal yaptığı açıklamada ,İlçede engellilerin sosyal yaşama katılmasındaki engelleri ortadan kaldırma ve engellilerin günlük yaşamlarını kolaylaştırmaya yönelik çalışmalara önem verdiklerini  belirterek, Ruhi Cöbekoğlu Üst Geçidi’ndeki engelli asansörünün köprü yapıldığından bu yana devre dışı olduğuna dikkat çekerek,gerekli çalışmanın yapılarak asansörün kullanıma hazır hale getirildiğini söyledi.

TÜM EKSİKLİKLER GİDERİLDİ.

Bu konuda yetkili bir asansör firması ile sözleşme yapıldığını, asansör firmasının da Makine Mühendisleri Odasına müracaat etmesi sonrası asansörün eksikliklerinin ve kullanılabilirliğinin tespit edildiğini söyleyen Uysal, ”Tespit edilen eksiklikler doğrultusunda teklife çıkılarak gerekli parça teminine gidildi. Arızalı parçaların temini sağlandı ve gerekli monte çalışmaları yapılarak asansör kullanıma hazır hale getirildi.” dedi.

İLK KULLANAN YASİN ÇİÇEK OLDU

Asansörü ilk kullanan ise engelli bireylerden Yasin Çiçek oldu. Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ağlar’dan asansör kullanımı için hazırlanan dijital anahtarı teslim alan Çicek, “Verdiğim mücadelede sonuca ulaştığım için mutluyum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Sayın Bakanımız ve Belediye Başkanımızın her zaman engelli bireylerin yanında olmasını istiyorum.”dedi.

ASANSÖR DİJİTAL ANAHTARLA KULLANILACAK..

Kdz. Ereğli Belediyesi asansörün devreye girişi ile birlikte asansörün amacı dışında kullanımını önlemek amacıyla da dijital sistem uygulamasını devreye soktu. Asansör kullanımı belediyeye başvuracak engellilere verilecek dijital anahtarla yapılabilecek. İniş ve çıkışlarda anahtar sisteme okutulacak. Ayrıca sahil şeridinde görevli belediye personelleri de dijital anahtarı olmayan ya da yanında bulunmayan engellilerin talebi halinde söz konusu uygulamayı kullandıracak. Asansör kullanımında yaşanabilecek olası sorunda asansör iç ve dışında bulunan irtibat telefonlarına ulaşılarak soruna müdahale edilecek. Dijital anahtarların temini için başvurular Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne yapılacak

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın