Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

NİYE BU KADAR KÖTÜSÜNÜZ?

NİYE BU KADAR KÖTÜSÜNÜZ?

Kendilerine


Bilinçsiz avlanan avcılar(!) yuvalarında duran 2 leyleği vurdu. Kanatları yaralanan leylekler bundan sonra göç ödemeyecek. 
Düzce ili Kaynaşlı ilçesi Darıyeri Hasanbey köyünde iki leyleğin tüfekle vurularak yaralandığı bilgisini alan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri bölgeye hareket etti. Ekipler, leyleklerin kanatlarından vurulduğunu ve kanlar içinde olduğunu gördü. Korumaya alınan hayvanlar için götürüldüğü veteriner kliniğinde tedavi başlatıldı.
Veteriner Hekim Oktay Bulgan, gazetecilere açıklamasında, yaptığı muayenenin ardından kanat kemiklerinin kırıldığını bir daha uçmalarının mümkün olmayacağını belirterek şunları söyledi:
“Kanat üzerinde bulunan kemik tamamen parçalanmış. Bundan sonra aplikasyon işlemi olacak. Bundan sonra uçamayacaklar. Bundan sonra Milli parkların göletinde yaşayacaklar. Uçması artık zor. Bilinçsiz avlanma sonucu bu duruma gelmişler. Yenilebilecek bir hayvan değil. İnsanlar bu şekilde kötü ve gaddarca davranabiliyorlar. Bu hayvanlar nazik hayvanlar, uysal ve kimseye zararı olmayan hayvanlar.” 
Bundan böyle kanatları kesilen leylekler Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nün Gölyaka ilçesinde bulunan rehabilitasyon merkezine uçmadan yaşamlarını sürdürecek. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün1
gülücük0
hayran0
şaşkın0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın