Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Neş’e Erberk Anaokulu açıldı

Neş’e Erberk Anaokulu açıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Neş’e Erberk Anaokulu açılışı gerçekleştirildi.


1984 Avrupa Güzeli Neşe Erbek ismini taşıyan okullardan 39’uncusunun açılışında saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi.
Özel Neş’e Erberk Anaokulu şubesi kurucusu Dilara Bozkuş Uzun, Uzun Mehmet Mahallesi’ndeki okulda yaptığı konuşmada,  anaokulu açmayı düşündüğü andan itibaren kararla hareket ettiğini söyledi. Neşe Erberk ile tanıştığı gün okulların işleyişi hakkında bilgiler aldığını, öğrencilerin bahçelerde ders görmesi ve İngilizce eğitim sistemin oluşundan ’anne’ olarak etkilendiğini belirterek şöyle dedi:
Her sınıfta ayrı ders!
“Devam eden süreçte, büyük özveriler ile okulumuzu tamamladık. Okulumuz, toplamda 1200 metre kare alana sahiptir. Batı Karadeniz’in en büyük anaokulunu Ereğli’mize kaşandırmış olmanın ayrıca mutluluğunu yaşıyoruz. Sınıflardan bahçeye açılan kapılarıyla doğa ile iç içedirler. Çocuklarımız, rotasyon sistemi ile eğitim görmektedirler. Sanat, bahçe, anadili, fen ve doğa, hareket ve koordinasyon, müzik, İngilizce sınıflarımız da, çocuklar her derste değişik sınıflara girerek yaşayarak öğrenmeleri planlanıyor.
Bahçe de bir sınıf!
’Uygun olmayan hava yoktur, uygun olmayan kıyafet vardır’ sloganı ile bahçemizde aynı zamanda bir sınıftır. Çocuklarımız her sabah güne yoga ve kahvaltı ile başlayarak şarkılarla geçiş sistemi ile her derslerini ayrı sınıflarda yapacaklardır.  Cumartesi günleri ise anneli oyun gurubumuz mevcuttur. Her anne ve baba, kendi çocuğu için en iyisini ister. Biz ise her çocuk için en iyi ve en güzelini yaptık, yapıyoruz, yapacağız.”
Teşekkür ettiler
Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu ve Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da, konuşmalarında, anaokulunu ilçeye kazandıran Dilara Bozkuş Uzun’e teşekkür ettiler.
Öte yandan, Neşe Erberk’i temsilen ilçeye gelen kurum yetkilisi Tansel Tekin ise yapılan çalışmadan memnun kaldığını belirterek aileye teşekkür etti.
Madenoğlu, Uysal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Bozkuş ve öğrencilerin birlikte kestikleri açılış kurdelesinin ardından, okul gezildi. Açılışa siyaset, iş ve eğitim camiasından çok sayıda tanınmış sima katıldı.

Önceki haberi görmek için verilen linki tıklayın

http://ereglifm.com.tr/haber-14305-nese-erbek-ereglide.html

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran7
gülücük1
kızgın1
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın