Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Ne Devlet’ten ne de yasalardan korkmuyorlar; acımadan vuruyorlar!

Ne Devlet’ten ne de yasalardan korkmuyorlar; acımadan vuruyorlar!

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


ÖZEL HABER

Karadeniz Ereğli’de, ateşli silahtan çıkan saçmalar sonucu yaralanarak kliniğe getirilen nesli tükenmek üzere olan havyanlar arasında bulunun doğanı tedavi eden Veteriner Hakan Türkoğlu, “avcılara sesleniyorum; lütfen yasak olan hayvanlara ateş edilmesin. Bu hayvanların nesli tükenmek üzere” dedi.
Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Yunuslu köyü Tantanlar mahallesinde yaralı halde bulunan Devlet koruması altındaki kuş türleri arasında gösterilen doğan, onu bulan duyarlı yurttaş tarafından ilçe merkezindeki Türkoğlu Veteriner Kliniği’ne getirildi. İsabet eden saçmalar nedeniyle kanadının kırıldığı belirlenen yırtıcı kuşa, Milli Parklar Müdürlüğü’nden “tedavi izni” alındıktan sonra müdahalede bulunuldu.
Uzun süren tedavi sürecinin ardından sağlığına kavuşturduğu kuşu ait olduğu doğaya salan Veteriner Hekim Hakan Türkoğlu, avcılara mesajda bulunarak şu sözlerle konuştu:
“Kliniğimize getirildiğinde kanadında açık yarası vardı. Çektiğimiz röntgen görüntülerinde ateşli silah ile yaralandığını tespit ettik. Aldığımız izin ile tedavisini başladık. Şuanda iyileşti ve hayatına salacağız.
Tüm avcı ağabey ve kardeşlere sesleniyorum: Av esnasında lütfen yasak olan hayvanlara ateş edilmesin. Bu havyanlar Devlet tarafından koruma altındalar, nesilleri ise tükenmek üzere. Bu hayvanlara karşı daha duyarlı olunmasını istiyoruz.”
Daha sonra Türkoğlu, koruyucu eldivenler ile tuttuğu doğanı, doğal ortamına geri bıraktı.   

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran2
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın