Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Mutfağa giren yılan yakalandı

Mutfağa giren yılan yakalandı

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Kastamonu'nun Tosya ilçesinde, bazı evlere yılanların girdiği bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, havaların ısınması sürüngenleri görenlerin sayısını da arttırdı. İlçede kırsala yakın mahallelerde hemen her gün yılan gördüklerini söyleyen vatandaşlar, yılanların zehirli olma tehlikesine karşı ısırılmamak için dikkatli davrandıklarını belirttiler.
Daha önce hiç görmedikleri boyutlarda yılan gördüklerini söyleyen çiftçiler, zehirli ve tehlikeli oldukları şüphesi ile sürekli itfaiye ekiplerine ihbarda bulunduklarını ifade ettiler. 
Son olarak ilçenin Çaykapı köyünde yaşanan yılan vakası köylüleri tedirgin etti. Muhittin Çiçek’in evine giren bir metre uzunluğundaki yılan, ev halkına korkulu anlar yaşattı. Evin mutfağına giren yılanın yakalanması sonrasında konuşan Çiçek, şöyle dedi:
TAVANIN İÇİNE DÜŞMÜŞ!
"Bu yıl sıcaklar birden bastırdı. Son bir haftadır topraktan adeta yılan fışkırıyor. Oldukça da büyük ve zehirli yılanlar. Bu dönemde tarla ve bahçede çalışanların yılana karşı daha dikkatli olması gerekiyor. Fakat bugün yaşadığımız olay sonrası artık tarla ve bahçelerden sonra evlerimizde de dikkatli olmak zorundayız.
Kardeşim mutfakta sabah kahvaltısı hazırlarken yaklaşık bir metre boyundaki yılan davlumbazın borusundan girerek elindeki tavanın içine düşmüş. Kardeşim tavanın içine çöreklenen yılanı elinden atmak isterken aniden saldırmış. Daha sonra mutfağın içinde kayboldu. Biz aradık fakat bulamadık. Hemen olayı Tosya İtfaiyesi ekiplerine ihbar ettik. Tosya Belediyesi itfaiye ekipleri evimize gelerek yılanı aradılar. Sonradan lakabı Komando İtfaiye olduğunu öğrendiğimiz itfaiye eri yılanı saklandığı yerden yakalayarak dışarı çıkardı ve doğaya serbest bıraktı.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
şaşkın1
üzgün1
hayran0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın