Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Multipe myeloma hastası kişi…

Multipe myeloma hastası kişi…

Yaklaşık 1,5 yıldır multiple myeloma tedavisi gören 64 yaşındaki Raif Atalay, ambulans helikopterle memleketi Zonguldak’ın Ereğli ilçesine getirildi.


Ankara İbni Sina Hastanesinde bir çeşit kemik iliği kanseri türü olan ve “multiple myeloma” olarak adlandırılan rahatsızlığı için kemoterapi tedavisi gören Atalay, kalbi durunca doktorların müdahalesi ile yeniden hayata döndürüldü. 
Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Zindancılar köyünde yaşayan Atalay, memleketine gelmek istedi. Atalay’ın karayolu ile gelemeyeceği anlaşılınca Sağlık Bakanlığından ambulans helikopter talep edildi. Bakanlık talebe olumlu karşılık verince Raif Atalay, akşam saatlerinde ambulans helikopterle memleketine getirildi. Kdz. Ereğli Beyçayır Stadı’na inen ambulans helikopterden alınan hasta, daha sonra 112 sağlık ekiplerine teslim edilerek ambulans ile Kdz. Ereğli Devlet Hastanesine getirildi. Haftada 3 gün diyalize de giren Atalay, Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Dahili Yoğun Bakım Servisine alındı. Atalay’ın tedavisine burada devam edileceği öğrenildi.
Atalay’ın yakınları ise taleplerine olumlu yanıt veren Sağlık Bakanlığı ile Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi yöneticilerine teşekkür etti.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın1
gülücük0
hayran0
üzgün0
kızgın0
Emrullah Mutlu

20 Şubat 2018 - 12:11

Sevgili arkadaşım Allahım huzur içinde iyileşmenin yardımcı olur inşallah

Yorum Yazın