Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

MUHTAR CİNAYETİ DAVASINDA KARAR

MUHTAR CİNAYETİ DAVASINDA KARAR

Karaman beldesinde minarenin inşa edildiği araziyle ilgili tartıştığı mahalle muhtarını av tüfeğiyle öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanık, 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Zonguldak 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Ecevit Aktaş ile tutuksuz sanıklar Meliha Aktaş ve Selahattin Çevik ile taraf avukatları katıldı.

Mahkeme heyeti tarafından son sözü sorulan Ecevit Aktaş, suçlamaları kabul etmediğini belirterek, adalete sığındığını ifade etti.

Mahkeme, kasten adam öldürmek suçundan müebbet hapse çarptırdığı sanık Ecevit Aktaş’ın cezasını, suçu haksız tahrik altında işlediği gerekçesiyle ve duruşmalardaki iyi halini göz önüne alarak 10 yıla düşürdü.

Tutuksuz sanıklar Meliha Aktaş ve Selahattin Çevik’in ise beraatı kararlaştırıldı. 

- Olay

Keller köyü Çavuşlar Mahallesi’ndeki cami minaresinin yapımı için muhtar Saffet Öztürk ile arazi sahibi Meliha Aktaş arasında 23 Ocak 2014’te çıkan tartışma, köylülerin araya girmesiyle büyümeden önlenmişti.

Öztürk’ün çalışmaları incelemek için inşaat alanına gelmesi üzerine yeniden tartışma başlamış, kavgaya dönüşmesi üzerine Ecevit Aktaş av tüfeğiyle muhtara ateş etmişti. Ağır yaralanan Öztürk, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirmişti. Zanlı da çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo